سبد خرید0
عوامل موثر بر تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری
عوامل موثر بر تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری

چکیده:             تخمین زمان مطالعه: 4 دقیقه

صرف نظر از تفکرات قالبی که درباره داشتن فرزند دختر یا پسر وجوددارد، خیلی از والدین دوست دارند بتوانند جنسیت فرزند خود را پیش از تولد انتخاب کنند. بسیاری از محققان اعتقاد دارند که هیچ روش علمی قطعی برای تعیین جنسیت نوزاد وجود ندارد. بطور قطعی گرچه این اعتقاد صحیح است اما شواهدی هم وجود دارد که نشان می دهد عوامل متعددی در دختر یا پسر شدن جنین نقش دارد. pH رحم، زمان آمیزش و تغذیه قبل از بارداری از عوامل موثر در تعیین جنسیت قبل از حاملگی است.

 

 برای دسترسی سریع به محتوای متن از لینک های زیر استفاده کنید:

  1. عوامل موثر برای تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری
  2. رژیم غذایی برای دختردار شدن
  3. رژیم غذایی برای دختردار شدن


عوامل موثر برای تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری

  • PH رحم

اسپرم مرد (كروموزوم y‌) در محيط قليائي بهتر زنده مي ماند، ازطرفي محيط رحم در زمان تخمک گذاری (14 سيكل ماهانه 28 روزه) داراي PH بالا و قليائي است و در صورتي كه لقاح در اين روز صورت گيرد به احتمال زياد جنين تولد يافته پسر خواهد بود و در بقيه اوقات چون PH دهانه رحم پايين و اسيدی است كرموزوم X بيشتر زنده مانده و احتمال دختر شدن جنين بيشتر است.

 

عوامل موثر بر تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری

 قطعا برایتان کارآمد خواهد بود: تست بارداری کاستی روژان

 

  • تاثیر زمان بندی آمیزش بر جنسیت فرزند

خانمها هر ماه در اواسط سيکل خود يک يا چند تخمک که از نظر کروموزومی فقط X هستند توليد می کنند و در مقابل آقايان دارای دو نوع اسپرم حاوی کروموزومهای جنسی Xو Y هستند در واقع اين مرد است که جنسيت سلول تخم را تعيين می کند به شکلی که اگر تخمکی که حاوی کروموزوم جنسی X است با اسپرم حاوی کروموزوم جنسی Y لقاح يابد سلول تخم مذکر شده و اگر تخمک X با اسپرم حاوی X لقاح يابد سلول تخم مذکر می شود.

اگر آميزش در حوالی زمان تخمک گذاری صورت گيرد، پسر بدنيا خواهد آمد چرا که در زمان تخمک گذاری ترشحات دهانه رحم از هميشه قليايي تر و رقيق تر است و ارتجاع پذير تر است و حرکت اسپرمهایY را بسيار سهل و آسان می کنداما اگر مقاربت ۳ تا ۴ روز بعد يا قبل از تخمک گذاری اتفاق بيفتد شانس پسر شدن بشدت کاهش می يابد و احتمال دختر زياد می شود.

  • تاثیر وضعیت دخول بر جنسیت فرزند

اگر برای داشتن فرزند دختر تلاش می‌ کنید، بهتر است آمیزش را در وضعیت خانم در زیر و آقا در رو انجام دهید. در حالی‌ که دخول از پشت بهترین وضعیت برای داشتن فرزند پسر است، چرا که وضعیت دخول در این حالت ژرف‌ تر خواهد بود و اسپرم مردانه (که توان ماندگاری کمتری نسبت به اسپرم زنانه دارد) نزدیک‌ به دهانه رحم قرار می‌ گیرد. 

  • توجه به ارگاسم زنان و ترشحات قلیایی واژن برای تعیین جنسیت فرزند

بانوان مقدم هستند. در صورتی‌ که برای داشتن فرزند پسر تلاش می ‌کنید، رسیدن به نقطه اوج هم زمان زن و شوهر یا ارگاسم زودتر زن، ترشحات قلیایی واژن را افزایش می ‌دهد. در واقع ترشحات قلیایی واژن که با رسیدن به نقطه اوج ایجاد می ‌شوند، اسپرم را به سمت دهانه رحم به پیش می ‌راند. در این حالت اسپرم‌ هایی که کروموزوم Y را حمل می ‌کنند، شانس بیشتری برای بارور کردن تخمک خواهند داشت. از نظر متخصصین رسیدن به چندین نقطه اوج توسط بانوان، پیش از رسیدن آقایان به نقطه اوج، بهترین حالت ممکن برای لقاح فرزند پسر خواهد بود. البته برای داشتن فرزند دختر لازم است بانوان به نقطه اوج نرسند. یعنی به علت محیط قلیایی واژن هنگام رسیدن به نقطه اوج، امکان جایگاه مطلوب اسپرم زنانه کاهش خواهد یافت.

 

تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری

 

  • نقش فصل های سال برای آمیزش و تعیین جنسیت فرزند

برای این که فرزند دختر داشته باشید، بهتر است نزدیکی را با هدف بچه دار شدن به فصل بهار موکول کنید. در حقیقت، فروردین بهترین ماه برای لقاح جنین دختر است. اگر دوست دارید پسر دار شوید بهتر است نزدیکی با هدف بچه دار شدن را به فصل پاییز موکول کنید. بر اساس آمار، پسرها در برابر عفونت‌ ها ضعیف ‌ترند به همین خاطر این روش طبیعی از تاثیر میکروب‌ های پاییزی بر نوزادان پسر، جلوگیری می‌کند.

  • نوع تغذیه

رژیم غذایی برای دختردار شدن

مادرانی که می‌خواهند دختردار شوند باید زیر نظر متخصص تغذیه از رژیم غذایی که حاوی میزان بالاتری از کلسیم و منیزیم و میزان پایین‌تری از پتاسیم و سدیم باشد پیروی و رژیم را تا زمان مثبت شدن تست بارداری به طور کامل رعایت کنند. غذاهای حاوی کلسیم و منیزیم بالا شامل لبنیات، انواع کلم، کشک و ماهی است.مواد غذایی با پتاسیم بالا و متوسط باید از رژیم غذایی حذف شود. کرفس، قارچ، بامیه، گوجه فرنگی، سیب‌زمینی، کدو حلوایی، اسفناج، بادمجان، تربچه، پیاز، ریواس، کدو، نخود سبز، هویج، آلو، پرتقال، برگه زردآلو، خرما، شلیل، طالبی، گرمک، خربزه، گلابی، موز، کشمش، انگور، سیب، گیلاس، هلو و نارنگی از جمله غذاهایی است که باید از مصرف آن پرهیز شود، اما سبزیجات با پتاسیم پایین همچون جوانه حبوبات ، کاهو ، خیار، لوبیا و فلفل سبز نیاز به محدودیت مصرف ندارد، ضمن این‌که رعایت توصیه‌های زیر ضروری است.

مصرف انواع لبنیات بخصوص لبنیات کم‌چرب را افزایش دهید. چربی لبنیات پرچرب با جذب کلسیم تداخل دارد.

میزان نمک مصرفی را کاهش دهید. مواد غذایی شور مانند خیارشور، غذاهای آماده و نیمه‌آماده، سوسیس، کالباس ، انواع کنسروها ، زیتون شور ، پفک و چیپس را از رژیم غذایی خود حذف کنید. مغزهای آجیلی به شرطی که بدون نمک باشد توصیه می‌شود. استفاده از انواع گوشت‌ها بجز کنسرو تن ماهی مجاز است. از مصرف شکلات و شیرینی اجتناب کنید.

 

رژیم غذایی برای دختردار شدن

 

 پیشنهاد مطالعه: قبل از بارداری چه کنیم؟

 

رژیم غذایی برای پسردار شدن

براي رسيدن به جنين پسر، باید نسبت سديم و پتاسيم بالاتر از نسبت كلسيم و منيزيوم باشد تا متابوليسم تخمك و به مخصوصا لايه خارجي آ ن را به نحوي تغيير دهد كه اسپرم هاي حامل جنسيت پسر به طرف آن جذب شوند.

می‌توانید در غذاهایتان از میزان مجاز نمک استفاده کنید. حبوبات مصرفی را افزایش دهید.

از میوه های خشک با پتاسیم بالا همچون انجیر خشک، خرما، برگه زردآلو، آلو بخارای خشک و کشمش استفاده کنید.

غذاهای شیرین و بدون کافئین همچون عسل، نبات و آبنبات به افزایش تحرک اسپرم کمک کرده و احتمال پسردار شدن را بالا می‌برد.

 

رژیم غذایی برای پسردار شدن

ورودی نامعتبر

محصولات پیشنهادی
نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید