سبد خرید0
مضرات موبایل برای زنان باردار
مضرات موبایل برای زنان باردار

چکیده:      تخمین زمان مطالعه: 4 دقیقه

آیا شنیده اید استفاده طولانی مدت از تلفن همراه، اثرات نامطلوب بر نوزاد خواهد داشت؟ اگر می خواهید از صحت ماجرا با خبر شوید، این مقاله را بخوانید.

 

 برای دسترسی سریع به محتوای متن از لینک های زیر استفاده کنید:

 1. پیامد های موبایل در چه دوره ای از بارداری بیشتر است ؟
 2. مضرات استفاده از تلفن همراه (موبایل) برای زنان باردار
 3. عوارض و خطرات ناشی از امواج الکترومغناطیسی موبایل روی جنین
 4. چگونه عوارض استفاده از تلفن همراه در دوران بارداری را به حداقل برسانیم؟

 

پیامد های موبایل در چه دوره ای از بارداری بیشتر است ؟

دوران بارداری به طور معمول دوران حساسی از نظر میزان قرار گرفتن در معرض خطرات و آسیب هامی باشد. اما 15 هفته ی اول بارداری حساس ترین دورانی است که جنین بیشتر ممکن است در معرض آسیب های ناشی از موبایل قرار بگیرد. در این مدت مادر باید تلاش کند تا زمان کمتری از موبایل و اینترنت استفاده کند.
بعد از گذشت این مدت اگر مادر در معرض اشعه موبایل قرار گیرد، میزان آسیبی که جنین می بیند کاهش می یابد. اما در هر صورت بی خطر هم نبوده و مادر باردار باید از اشعه موبایل و وسایلی از این دست ( مایکرو ویو، وای فای، کامپیوتر و ...) تا حد امکان پرهیز کند.

 

مضرات استفاده از تلفن همراه (موبایل) برای زنان باردار

مضرات استفاده از تلفن همراه (موبایل) برای زنان باردار

طی دهه های اخیر استفاده از تلفن همراه فراتر از یک تماس است. به طوریکه امروزه گوشی نقش یک رایانه کوچک، پخش کننده موسیقی و دستگاه بازی را دارد. یک نرم افزار (برنامه) پرتابل در گوشی همراه کارکردهای عمومی و پرتوهای آن را افزایش خواهد داد.

اگر چه محققان تا هنوز به طور کامل به آثار تشعشعات سطح پایین بر روی DNA و سلول ها پی نبرده اند، اما بین تشعشع و اختلالات فیزیولوژیکی و یا عصبی در یک کودک ارتباط متقابل وجود دارد. البته این تعریفی از یک رابطه علت و معلولی نیست، بلکه نکته ای است که باید به طور اخص مورد توجه قرار بگیرد.

 

مضرات استفاده از تلفن همراه برای زنان باردار

 

سازمان بهداشت جهانی این نوع خطرات را تحت عنوان گروه "احتمال سرطان زایی" تعریف کرده و اظهار می دارد: "به طور کلی در مطالعات انجام شده در خصوص قرار گرفتن در معرض میدان مغناطیسی امواج با فرکانس بسیار پایین، موارد محدودی از افزایش خطر سقط جنین در اثر میدان مغناطیسی گزارش شده است."

 

 قطعا برایتان کارآمد خواهد بود: توالت فرنگی دور بسته نیرو بخش

 

عوارض و خطرات ناشی از امواج الکترومغناطیسی موبایل روی جنین

 • آسیب‌های مغزی

استفاده مداوم از تلفن همراه در این دوران روی جنین اثرات زیادی دارد.در این مدت سلول‌های عصبی جنین در حال شکل‌گیری هستند وقتی که شکل‌گیری ناقص انجام می‌شود،‌ برخی اختلالات عصبی بروز می‌کنند.DNA مسئول رشد و نمو جنین است و اشعه‌های روی DNA اثر مخرب دارند.در ضمن این اشعه‌ها باعث سقط جنین نیز می‌شوند. جنینی که در معرض این آسیب‌هاست، بیشتر از سایرین در معرض خطر سرطان است.

 • آسیب‌های عاطفی

کودکانی که در کودکی و جنینی در معرض این اشعه‌ها هستند بیشتر از سایر کودکان دچار مشکلات عاطفی می‌شوند مشکلات عاطفی و روانی باعث به وجود آمدن استرس و تنش‌های زیادی در آنها می‌شود که سطح کیفیت زندگی‌شان را پایین می‌آورد.

 

عوارض و خطرات ناشی از امواج الکترومغناطیسی موبایل روی جنین

 • مشکلات مربوط برقراری ارتباط با دیگران

این دسته از کودکان که در دوران جنینی بسیار در معرض اشعه‌ها بوده‌اند در بزرگسالی در مقایسه با سایر کودکان بیشتر دچار مشکلات ارتباطی می‌شوند.استفاده از تلفن همراه روی مغز آنها اثر نامطلوبی به جا گذاشته و کودک در بزرگسالی برای برقراری ارتباط دچار مشکل می‌شود.

 

 پیشنهاد مطالعه: روشهای آمیزش در دوران بارداری

 

چگونه عوارض استفاده از تلفن همراه در دوران بارداری را به حداقل برسانیم؟

پژوهش هایی از این دست هنوز به نتایج قطعی دست نیافته اند و نمی توان با استناد به آنها مادر باردار را از استفاده از تلفن همراه منع کرد. سازمان بهداشت جهانی، بیان می دارد که "مادران باردار نباید نگران سلامتی فرزندانشان به دلیل استفاده از تلفن همراه باشند".

اما بهتر است برای اطمینان بیشتر و حفظ سلامتی نوزاد جانب احتیاط را رعایت کنیم، در اینجا رهنمودهایی برای ایمنی بیشتر نوزاد آمده است:

 • وقتی از تلفن همراه استفاده نمی کنید، آن را چند متر دور از خود قرار دهید.
 • می توانید از ابزارهایی مانند بلندگوی تلفن یا گوشی استفاده کنید که مانع از اتصال مستقیم تلفن همراه به بدن می شوند.
 • می توانید به جای مکالمه با تلفن همراه، متن را در آن تایپ کرده و قبل از فشردن دگمه ارسال، دستگاه را تا سرحد امکان دور از خود نگه دارید.
 • در صورت تماس های فوری و اضطراری، گفتگو را تا جایی که مقدور است، کوتاه کنید.
 • در صورت امکان از تلفن ثابت (تلفنی که سیم دارد)، استفاده کنید.
 • در جایی که پوشش شبکه بالاست از تلفن همراه استفاده کنید، در مواردی که شبکه پوشش ضعیفی دارد، دستگاه برای اینکه بتواند تماس را برقرار سازد، مقداری بیشتری اشعه از خود متصاعد می کند.

 

چگونه عوارض استفاده از تلفن همراه در دوران بارداری را به حداقل برسانیم؟

 

 • در تمامی مراحل زندگی به ویژه در دوران بارداری که تمامی اعمال و فعالیت های شما به طور مستقیم با سلامت جنین در ارتباط است، زمان روشن بودن صفحه نمایش را کاهش دهید.
 • از آنجا که جیب لباس بسیار نزدیک به شکم قرار دارد، از قرار دادن گوشی تلفن در جیب لباس خودداری کنید.
 • به هنگام خواب گوشی را زیر بالش قرار ندهید.

ما استفاده از سرگرمی های سالم تر و طبیعی را به شما پیشنهاد می کنیم تا بتوانید در سلامت کامل زندگی کنید. فشارها و استرس های ناخواسته را از خود دور کنید، این از هر چیزی برای شما و فرزندتان مهم تر است.

ورودی نامعتبر

محصولات پیشنهادی
نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید