سبد خرید0

چکیده:           تخمین زمان مطالعه: 4 دقیقه 

 هنگامی که شما و همسرتان با پزشک در مورد کمک به ناباروری صحبت می کنید ، ممکن است آنها روشی به نام "تلقیح مصنوعی" را پیشنهاد دهند. این یک روش ساده با عوارض جانبی اندک است و می تواند به برخی از زوج هایی که نتوانسته اند باردار شوند کمک کند.در لقاح مصنوعی ، پزشک اسپرم را مستقیم به دهانه رحم ، لوله های رحمی یا رحم زن وارد می کند. رایج ترین روش "تلقیح داخل رحمی" (IUI) نامیده می شود ، هنگامی که پزشک اسپرم را در رحم قرار می دهد. چرا این روش مفید است؟ این سفر برای اسپرم کوتاهتر می شود و هرگونه انسداد را دور می زند. پزشک شما ممکن است این روش را ابتدا به عنوان درمانی برای ناباروری پیشنهاد کند.برای اطلاعات بیشتر دکتر مهندس مقاله ای تحت عنوان بارداری با لقاح مصنوعی برای شما ایجاد گردیده است.

برای دسترسی بهتر برروی لینک های زیر کلیک کنید:

 انتظارات در درمان

میزان موفقیت لقاح مصنوعی

مشکلات لقاح مصنوعی

لقاح مصنوعی با چه نوع ناباروری قابل درمان است؟

 این روش می تواند برای انواع مختلف مشکلات باروری استفاده شود. در موارد ناباروری مردان ، اغلب هنگامی که تعداد اسپرم بسیار کم است یا اسپرم آنقدر قوی نیست که بتواند از طریق دهانه رحم و به داخل لوله های رحمی شنا کند ، استفاده می شود.وقتی مسئله ناباروری زنان است ، گاهی اوقات در صورت ابتلا به بیماری به نام آندومتریوز یا وجود هر چیز غیرطبیعی در اندام های تولید مثل ، این مسئله انجام می شوداین روش ممکن است برای شما مناسب باشد اگر چیزی به نام "مخاط دهانه رحم غیر قابل پیشگیری" داشته باشید. این بدان معناست که مخاطی که دهانه رحم را احاطه کرده است مانع از ورود اسپرم به رحم و لوله های رحمی شما می شود. تلقیح مصنوعی باعث می شود اسپرم از مخاط دهانه رحم به طور کامل بگذرد.پزشکان نیز معمولاً هنگامی که نمی توانند دلیل ناباروری یک زن و شوهر را درک کنند ، تلقیح مصنوعی را پیشنهاد می کنند.

leqah13.jpg

انتظارات در طی درمان:

پزشک برای اطمینان از تخمک گذاری هنگام لقاح مصنوعی از کیت های تخمک گذاری ، سونوگرافی یا آزمایش خون استفاده می کند. سپس ، شریک زندگی شما باید نمونه ای از مایع منی خود را تهیه کند. دکتر به شما پیشنهاد می کند که شریک زندگی شما 2 تا 5 روز قبل از عمل از رابطه جنسی اجتناب کند تا مطمئن شود تعداد اسپرم آنها زیاد است.اگر در نزدیکی کلینیک زندگی می کنید ، شریک زندگی شما ممکن است بتواند یک نمونه مایع منی را در خانه جمع کند. در غیر این صورت ، آنها این کار را در یک اتاق خصوصی انجام می دهند. دلیل اینکه اگر در نزدیکی مطب پزشک زندگی می کنید به شما کمک می کند این است که اسپرم باید ظرف 1 ساعت از انزال در آزمایشگاه "شسته شود".روند "شستن" اسپرم در یک آزمایشگاه مواد شیمیایی منی را که ممکن است برای زن ناراحتی ایجاد کند ، از بین می برد و احتمال بارداری را افزایش می دهد. تکنسین ها اسپرم را در دمای اتاق به مدت 30 دقیقه مایع می کنند و یک ماده شیمیایی بی خطر را برای جدا کردن فعال ترین اسپرم به آن اضافه می کنند. آنها برای جمع آوری بهترین اسپرم ها از سانتریفیوژ استفاده می کنند.آن ها در یک لوله نازک به نام کاتتر قرار می گیرند و از طریق واژن و دهانه رحم شما به رحم وارد می شوند.

leqah11.jpg

تلقیح مصنوعی کوتاه و نسبتاً بدون درد است. بسیاری از خانم ها آن را شبیه پاپ اسمیر توصیف می کنند. ممکن است در حین عمل گرفتگی داشته باشید و پس از آن خونریزی کمی داشته باشید. احتمالاً پزشک شما را مجبور خواهد کرد حدود 15 تا 45 دقیقه دراز بکشید تا اسپرم فرصت کار پیدا کند. پس از آن ، می توانید به فعالیت های معمول خود برگردید.در بعضی موارد ، قبل از انجام این روش ، پزشک شما را روی داروهای باروری مانند کلومیفن سیترات (کلومید) قرار می دهد. این به بدن شما کمک می کند تخمک های مختلفی تخمک گذاری کند.

میزان موفقیت در لقاح مصنوعی متفاوت است!

برخی از دلایل اینکه احتمال دارد کار کند کمتر است:

سن بالاتر زن
کیفیت تخمک یا اسپرم پایین
مورد شدید آندومتریوز
آسیب زیادی به لوله های رحمی وارد می شود ، که معمولاً در اثر عفونت طولانی مدت ایجاد می شود
انسداد لوله های رحمی - IUI در این مورد کار نمی کند

leqah12.jpg

سایر مشکلات لقاح مصنوعی:

 این روش برای همه مفید نخواهد بود. برخی از زوجین قبل از باردار شدن چندین بار آن را امتحان می کنند ، در حالی که ممکن است بعضی دیگر اصلا موفقیتی نداشته باشند.دکتر شما ممکن است پیشنهاد کند که حداقل سه تا شش بار آن را با هورمون های تزریقی قبل از اقدام به درمان دیگر امتحان کنید. اگر لقاح مصنوعی به شما کمک نکند ، روش های دیگری نیز وجود دارد که می توانید امتحان کنید ، مانند لقاح آزمایشگاهی با تخمک های خود یا تخمک دهنده.قبل از انتخاب کلینیک برای لقاح مصنوعی ، حتماً هزینه ها را با هم مقایسه کنید. قیمت ها از یک به یک دیگر بسیار متفاوت است. اطمینان حاصل کنید که تخمین هزینه های هورمون ها و سایر داروهای مورد نیاز شما و همچنین هزینه شستشوی اسپرم را شامل می شود. اگر از اسپرم دهنده استفاده می کنید ، به یاد داشته باشید که برای هر دوز مصرفی هزینه اضافی پرداخت می شود. پیش از این از کلینیک بپرسید که چه هزینه هایی می تواند توسط بیمه شما تأمین شود.

 

ورودی نامعتبر

محصولات پیشنهادی
نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید