سبد خرید0
نحوه ضدعفونی کردن موبایل
نحوه ضدعفونی کردن موبایل

چکیده                       تخمین زمان مطالعه: 5 دقیقه

قطعا شما در هر مکان و زمانی از گوشی خود استفاده می کنید. حتی وقتی دست هایتان بسیار کثیف هستند. پس برای سلامتی خودتان باید گوشی را با این روش ها ضدعفونی کنید.ضدعفونی کردن پس از گسترش ویروس کرونا بسیار موردتوجه قرار گرفته و سازمان بهداشت درمانی به همگان توصیه کرده تا هر وسیله‌ای که با آن رو به رو هستند را ضدعفونی کنند. این شامل گوشی هوشمندمان هم می شود، ابزاری که در بیشتر مواقع از آن استفاده می کنیم و اهمیت ضدعفونی کردن آن بسیار بالاست.اما در این بین برخی پرسش ها هم به وجود می آید که چگونه گوشی موبایل خود را ضدعفونی کنیم که هیچ آسیبی به آن نرسد ما در این بخش از مجله سلامت دکترمهندس به این پرسش پاسخ می دهیم و شما را با نحوه ضدعفونی کردن تلفن همراه آشنا می سازیم.

نحوه ضدعفونی کردن موبایل برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا

 

  • استفاده از پارچه نرم یا میکروفیبر

این نوع پارچه همراه با قاب عینک و یا وسایل دیگر که نیاز به تمیز کردن مداوم دارند، ممکن است همراه باشد. اما اگر چنین پارچه ای ندارید می توانید از فروشگاه های مربوطه خریداری کنید. اما پارچه یا دستمالی که شما قصد استفاده از آنرا دارید، بنا به هر دلیلی آلوده باشد، نه تنها باکتری های موجود را از بین نمی برد، بلکه به آلودگی نیز می افزاید! به همین دلیل توصیه می شود پارچه تمیز و استفاده نشده باشد. با این حال شما با استفاده از آموزش ذیل می توانید اقدام به ضدعفونی کردن گوشی کنید؛
1. گوشه پارچه را کمی مرطوب کنید. ( به هیچ وجه بصورت مستقیم، آب را روی صفحه نمایش یا پشت گوشی نریزید )
2. به آرامی تلفن همراه خود را با پارچه مرطوب، بالا پائین کنید.
3. از گوشه خشک پارچه، اقدام به حذف رطوبت موجود بر روی گوشی کنید.
توجه : به هیچ وجه از پارچه های ساینده، حوله، دستمال کاغذی های برجسته و امثالهم استفاده نکنید.

 محصول پیشنهادی دکتر مهندس: دستگاه ضدعفونی کننده دست

 

 

zedofoni kardan mobile ba d

  • با گوش‌پاک‌کن درزها و حفره‌های گوشی را پاک کنید

تمیز کردن سطح بیرونی گوشی راحت است اما میکروب‌ها و ذرات آزاردهنده همیشه بین دکمه‌ها و شکاف‌های ریز و درشت پنهان می‌شوند. برای تمیز کردن این قسمت‌ها می‌توانید از گوش پاک‌کن استفاده کنید. نحوه کار با گوش‌پاک کن درست مثل دستمال مرطوب‌کننده است. گوش‌پاک‌کن را جز در مواقع ضروری خیس نکنید. اگر به مایع ضدعفونی کننده یا آب نیاز داشتید سعی کنید خیلی کم از آن استفاده کنید.
محافظ صفحه نمایش و قاب نه تنها برای جلوگیری از آسیب دیدن گوشی شما مناسب هستند بلکه تمیز کردن آن‌ها معمولاً آسان‌تر است. به عنوان مثال، شما می‌توانید بدون نگرانی از خراب شدن قاب خود از الکل و سایر محلول‌ها برای تمیز کردن محافظ صفحه نمایش استفاده کنید. حتی اگر قاب و محافظ صفحه گوشی آسب دید می‌توانید آن را دور انداخته و یکی دیگر بخرید چرا که برخلاف گوشی قیمت چندان زیادی ندارند. در صحبت از قاب گوشی توصیه می‌کنیم چیزی که از موادی مانند پلاستیک ساخته شده را بخرید چون که شستن آن‌ها راحت‌تر است. قاب چوبی و فیبری در صورت شستشو ممکن است به شدت آسیب ببینند.

 zedofoni kardan mobile

  • استفاده از پد الکل یا پارچه آغشته شده با الکل

    از روش های ضد عفونی کردن موبایل می توان به پدهای الکلی اشاره کرد که بیشتر برای تزریق کاربرد دارند، با مراجعه به داروخانه می توانید اقدام به تهیه آن کنید. در غیر اینصورت خودتان می توانید با استفاده از یک دستمال کاغذی ضخیم، آب و الکل، نسخه خانگی آنرا درست کنید. توجه داشته باشید که صرفا جهت مرطوب کردن دستمال می باشد و نباید بصورت کامل خیس خیس باشد! توجه داشته باشید که در ظرف باید 60% آب و 40% الکل ایزوپروپیل بریزید و سپس مخلوط کنید و از آن استفاده کنید.
    اما اپل توصیه نمی کنید که برا ضد عفونی کردن محصولاتش از الکل یا پدهای الکلی استفاده کنید چرا که می تواند به آن آسیب برساند. از این رو اگر گوشی یا تبلت شما برای شرکت اپل است، توصیه می شود از این روش استفاده نکنید. برای تمیز کردن هم پارچه را به میزان کمی با محلول ترکیب کنید و سپس با یک گوشه پارچه اقدام به ضد عفونی کردن گوشی و با گوشه دیگر اقدام به خشک کردن روطبت موجود کنید.
 قطعا برایتان کارآمد خواهد بود: خرید پدالکل
  • zedofoni kardan mobile ba p

استفاده از آب مقطر و سرکه سفید

اما اگر شما به هیچ وجه علاقه ندارید که گوشی خود را با الکل و آب ضد عفونی کنید، مشکلی ندارد و می توانید از آب مقطر و سرکه سفید استفاده کنید. از این رو در ابتدا باید آب مقطر و سرکه سفید را تهیه کنید و مخلوطی از 50% آب مقطر و 50% سرکه سفید ایجاد کنید. سپس گوشه یک پارچه تمیز و میکروفیبر را با ماده بدست آمده، مرطوب کنید و در نهایت اقدام به تمیز و ضد عفونی کردن گوشی کنید.

نحوه ضدعفونی قاب های گوشی موبایل

اگر قصد وارد کردن گوشی خود را در یک مورد محافظ کننده کثیف دارید ، تمیز کردن تلفن همراه شما فایده ای نخواهد داشت. چه از جنس سیلیکون ، پلاستیک سخت و چه از چرم ساخته شده باشد ، اکثر مدل های کیسه‌ی تلفن همراه دارای لبه های بافتی هستند تا بتوانند از گوشی بهتر استفاده کنند. نگاهی به آن لبه ها بیندازید. آنها احتمالاً پر از میکروب هستند.
پس از جدا کردن قاب از تلفن ، موارد سیلیکون را می توان به طور کامل در محلول آب گرم و کمی صابون ظرفشویی غرق و شستشو داد. از پارچه ای نرم استفاده کنید تا لبه های بافت را به آرامی تمیز کنید. به خوبی بشویید و بگذارید هوا قبل از نصب مجدد تلفن کاملاً خشک شود. برای تمیز کردن روزانه ، دستمال را با یک پارچه میکرو فیبر مرطوب شده با محلول آب مقطر و مالش الکل پاک کنید.

برای قاب های سخت پلاستیکی ، تلفن را برداشته و کل مورد را با محلول آب مقطر و الکل بر روی پارچه ای پاک کنید. برای تمیز کردن دکمه کوچک و قسمتهای باز کردن لنز ، از یک قوطی نخی آغشته به محلول آب / الکل استفاده کنید. با یک پارچه تمیز و بدون پارچه خشک کنید و قبل از نصب مجدد گوشی بررسی کنید که قاب کاملاً خشک است.

پس از برداشتن تلفن ، موارد چرمی باید با صابون زین که مخصوص چرم فرموله شده است تمیز شود و سپس با نرم کننده چرم ضدعفونی شود. اجازه دهید قاب ، قبل از نصب مجدد تلفن کاملاً خشک شود.

zedofoni kardan ghab mobile

 

ورودی نامعتبر

محصولات پیشنهادی
نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید