سبد خرید0
ماساژ پروستات
ماساژ پروستات

چکیده

فواید ماساژ پروستات از نظر پزشکی چیست؟ چه کسی می تواند ماساژ پروستات را انجام دهد؟

ماساژ و تحریک پروستات که یکی از نقاط حساس بدن مرد است هم برای ایجاد لذت جنسی و هم به دلایل پزشکی ممکن است انجام شود.

این نوع تحریک جنسی می تواند به تنهایی و بدون تحریک آلت تناسلی باعث انزال مرد شود.

اگر ماساژ پروستات درست انجام شود، می تواند برای بیشتر مردها سطح جدیدی از لذت جنسی رو به ارمغان بیاورد.

در این بخش از مجله سلامت دکتر مهندس به ماساژ پروستات و چگونگی انجام اینکار پرداخته ایم، پس تا آخر مقاله همراه ما باشید.

ماساژ پروستات چیست؟

براساس سایت wikihow پروستات غده ای در سیستم تولید مثل مردان است که نقش عمده ای در تولید مایع منی دارد. یکی از کارکردهای اصلی آن، تولید مایعات پروستات است که با دیگر مایعات و اسپرم ها برای تهیه منی مخلوط می شود.

در ماساژ پروستات هدف این است که مایع منی اضافی( مایعی که با اسپرم مخلوط می شود و منی ایجاد می کند) از مجاری غده پروستات آزاد بشود.

ماساژ پروستات تا زمانی که مایع رقیق و شیری به نام مایع پروستات تولید شود ادامه پیدا می کند‌.

prostat.jpg

چه کسی می تواند ماساژ پروستات را انجام دهد؟

هرکسی که پروستات دارد می تواند ماساژ پروستات را انجام دهد.

برخی افراد، ماساژ را برای خود دردناک یا ناخوشایند می دانند؛ در این حالت بسته به هدف تحریک، فرد ممکن است از شریک زندگی یا ارائه دهنده خدمات درمانی بخواهد ماساژ را انجام دهد.

چگونه پروستات را پیدا کنیم؟

پروستات یک عضو با اندازه گردو در داخل روده و درست زیر مثانه است. در اطراف مجرای ادرار ( لوله ای است که ادرار را از مثانه تخلیه می کند) پیچیده می شود. پروستات با افزایش سن بزرگ تر شده و همین پیدا کردن مکان آن را آسان تر می کند.

برای یافتن پروستات فرد می تواند یک انگشت روغنی را درون روده وارد کند، سپس کمی بر روی دیواره جلوی روده راست فشار دهد؛ در این حالت ممکن است فرد برآمدگی کمی را زیر انگشتانش احساس کند.

همچنین می توان با فشار دادن انگشتان به سمت بالا روی پوست، بین بیضه ها و رکتوم - ناحیه ای به نام پرینه - را تحریک کرد و پروستات را به صورت مستقیم تحریک کرد.

چگونه برای ماساژ پروستات آماده شویم؟

ماساژ پروستات برای برخی از مردان یک عمل جنسی لذت بخش محسوب می شود. اگر می خواهید آن را امتحان کنید، برای جلوگیری از آسیب یا ناراحتی، باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • برای جلوگیری از خراشیدگی، بریدگی یا پارگی رکتوم یا پروستات، ناخن ها را کوتاه کنید و سوهان بزنید.
 • قبل از انجام ماساژ پروستات، دست ها را کاملاً بشویید و خشک کنید.
 • مقادیر زیادی سیلیکون یا روان کننده بر پایه آب (ترجیحا بدون عطر) برای جلوگیری از آسیب یا ناراحتی رکتوم استفاده کنید.
 • برای محافظت بیشتر از دستکش لاتکس یا نیتریل استفاده کنید.
 • قبل از دریافت ماساژ پروستات - برای خارج کردن مدفوع از رکتوم - شستشو انجام دهید.
 • اگر خودتان یا همسرتان دچار شقاق یا بواسیر هستید، هرگز ماساژ پروستات را انجام ندهید؛ زیرا احتمال خونریزی و خطر عفونت را افزایش می دهد.

آموزش ماساژ پروستات برای تحریک و افزایش لذت جنسی

 • ابتدا فرد باید مقادیر زیادی از یک مایع روان کننده را به انگشت خود آغشته کند. پوشیدن دستکش می تواند ورود به فضای روده را راحت تر کند و همچنین به دلیل نگرانی های بهداشتی نیز پوشیدن دستکش ایده خوبی است.
 • انگشت روغنی را وارد مقعد کنید و به آرامی روی دیواره جلوی روده راست فشار دهید.
 • برای اکثر افراد پیدا کردن پروستات نیاز به قرار دادن حداقل نیمه انگشت درون مقعد دارد. لمس کردن پروستات ممکن است احساس غیر عادی یا لذت بخشی ایجاد کند.
 • با ماساژ دادن پروستات در حرکتی مداوم که باعث ایجاد احساس لذت در فرد می شود شروع کنید. برخی افراد در حین ماساژ، خودارضایی یا تماس جنسی دیگری را انتخاب می کنند.
 • ممکن است فرد ارگاسم بسیار شدیدی داشته باشد یا احساسی غیرمعمول و به دنبال آن خروج مایعات از آلت تناسلی خود را احساس کند.
  men_vaccum071.png

مزایای ماساژ پروستات

پزشکان ادعا می کنند که ماساژ پروستات می تواند التهاب پروستات و در عین حال فشار روی دستگاه ادراری را کاهش دهد.

از جمله شرایطی که گفته می شود ماساژ، پروستات را درمان می کند عبارتند از:

 • هیپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH): بزرگ شدن پروستات
 • پروستاتیت: التهاب پروستات
 • تزلزل در ادرار: مشکل در ادرار کردن
 • اختلال نعوظ: مشکل در داشتن یا حفظ نعوظ

فایده ماساژ پروستات این است که احساس خوبی به شخص دست می دهد، رابطه جنسی را لذت بخش تر می کند و نزدیکی بین زن و مرد را افزایش می دهد.

همچنین شواهد محدودی مبنی بر اینکه ماساژ پروستات می تواند سلامت پروستات را بهبود بخشد وجود دارد.

backache.jpg

آیا ماساژ درمانی پروستات خطری دارد؟

ماساژ پروستات معمولاً خطرناک نیست، با این حال یک تکنیک بسیار تهاجمی بوده و از نظر تئوری می تواند باعث آسیب جزئی به پوست یا روده شود، همچنین ماساژ پروستات به ویژه هنگامی که شدید یا همراه با خشونت باشد، می تواند دردناک باشد.

براساس سایت verywellhealth ماساژ پروستات همچنین می تواند همراه با احتمال عفونت پروستات باشد. اگر شخص قبل از ماساژ پروستات دست هایش را تمیز نکند، می تواند باکتری ها را به منطقه وارد کرده و ایجاد عفونت کند و به همین ترتیب اگر فرد بعد از ماساژ پروستات، دست خود را به طور کامل شستشو ندهد، می تواند باکتری را به جاهای دیگری منتقل کند.

برخی از افراد از ماساژ پروستات یا هر گونه تحریکات مقعدی دیگر لذت نمی برند. این مسئله نشان دهنده اشتباه بودن چیزی نیست، بلکه صرفاً ترجیح شخصی می باشد.

ماساژ پروستات و سرطان

مردان مشکوک به سرطان پروستات نباید با ماساژ پروستات درمان شوند( یا درگیر آن شوند) زیرا ممکن است باعث شکسته شدن سلول های تومور و گسترش آن به بافت های مجاور شود.

شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه ماساژ پروستات قبل از انجام آزمایش‌های خاصی برای سرطان پروستات، ممکن است حساسیت آزمایش را افزایش دهد و احتمال تشخیص سرطان را افزایش دهد.

با این حال آزمایش خون آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA) نباید بلافاصله پس از ماساژ پروستات انجام شود، زیرا ممکن است منجر به نتایج مثبت کاذب شود. 

ماساژ بیش از حد شدید پروستات می تواند به اعصاب موجود در شبکه پروستات آسیب برساندکه می تواند منجر به درد و اختلال نعوظ شود.

POAR071.png

ماساژ پروستات و افزایش نعوظ در مردان

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مشکلاتی که مردان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و بسیاری از مردان، علی الخصوص مردان چاق، افراد معتاد و … با این مشکل مواجه هستند، مشکل نعوظ می‌باشد.

رسیدن به نعوظ کامل برای مردان بسیار مهم می‌باشد. برای این منظور مردان باید سبک زندگی خود را اصلاح کرده و از پرخوری پرهیز کنند.

استفاده از بعضی دارو‌ها، قرص‌ها و اسپری‌ها و … می‌توانند در بهبود حالت نعوظ در مردان و رسیدن به نعوظ کامل بسیار موثر واقع شوند. در این میان ماساژ پروستات نیز برای بعضی از مردان تحریک کننده می‌باشد و می‌تواند باعث رسیدن مردان به نعوظ کامل شود.

در بعضی از مردان در هنگام ماساژ پروستات از داخل راست روده، دیده می‌شود که آلت تناسلی آن‌ها در حالت نعوظ کامل قرار می‌گیرد.

هر چند که اطلاعات علمی ‌قوی در این مورد وجود ندارد، اما ماساژ پروستات در درمان نعوظ در بسیاری از موارد تاثیرگذار نشان داده است.

prostst1.jpg

ماساژ پروستات و جریان ادرار

مجرای ادرار( لوله نازکی که مثانه را تخلیه می کند) توسط پروستات احاطه شده است. بنابراین پروستات متورم می تواند بر جریان ادرار تأثیر بگذارد. افراد ممکن است جریان ادرار ضعیفی داشته باشند یا حتی ممکن است ادرارشان قطع شود.

ماساژ پروستات ممکن است تورم ناحیه را کاهش دهد، بنابراین می تواند فشار کمتری به مجرای ادرار وارد کند.

کلام آخر

شواهد بسیار کمی برای حمایت از این ادعا وجود دارد که ماساژ پروستات یک درمان موثر برای پروستاتیت، بزرگی پروستات یا سایر شرایطی است که بر پروستات تأثیر می گذارد.

با این حال، واضح است که ماساژ پروستات برای مردانی که پروستاتیت باکتریایی، سرطان پروستات، شقاق یا بواسیر دارند، با خطراتی همراه است.

برای آنها باید از ماساژ پروستات خودداری شود، زیرا می تواند وضعیت آنها را بدتر کند. ماساژ پروستات هرگز نباید به عنوان جایگزینی برای تشخیص یا درمان بزرگی پروستات یا سرطان پروستات استفاده شود.

ورودی نامعتبر

محصولات پیشنهادی

آموزش ماساژ پروستات برای تحریک و افزایش لذت جنسی

ماساژ پروستات به عنوان یک راهکار درمانی شناخته می‌شود؟

ماساژ پروستات یک راهکار درمانی اصلی به حساب نمی‌آید اما استفاده از این روش می‌تواند به کاهش بسیاری از درد‌های ناحیه پروستات و لگن مردان کمک بسیاری کند و از پروستاتیت حاد جلوگیری کند.

آیا ماساژ پروستات روش دردناکی می‌باشد؟

با توجه به این که پزشک برای ماساژ پروستات باید از طریق راست روده عمل کند، لذا ممکن است درد‌هایی در ناحیه لگن برای مردان حین ماساژ ایجاد شود. البته ماساژ پروستات بسیار کوتاه بوده و سریع انجام می‌شود.

. آیا ماساژ پروستات در مورد افرادی که با مشکل انسداد مجاری ادراری رو به رو هستند، می‌تواند موثر واقع شود؟

در مواردی که انسداد و یا کاهش حجم ادرار خارج شده از مثانه فرد، به علت پروستاتیت یا التهاب حاد پروستات می‌باشد، این روش می‌تواند تا حدودی موثر واقع شود. اما در صورتی که علت چیز دیگری باشد، ممکن است این عمل موثر نباشد و تاثیری در خروج ادرار باقی مانده یا جمع شده در داخل مثانه فرد نداشته باشد.

نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید