سبد خرید0

 چکیده:                 تخیمن زمان مطالعه:7دقیقه

خواه در انتظار اتوبوس ، بیرون بازی یا پیاده روی سنگ - در فصل سردتر زمستان ، همه به دنبال راه هایی برای گرم نگه داشتن بدن هستند. خوشبختانه فرایندی که بدن شما برای تجزیه مواد غذایی استفاده می کند به عنوان بخاری داخلی عمل می کند. اما وقتی هوا سرد است ، برخی راهکارهای دفاعی نیز برای جلوگیری از از دست دادن گرمای بدن به محیط اطراف ضروری است. با افزایش اختلاف دما بین بدن گرم شما و محیط سرد آن ، گرما با سرعت بیشتری از بین می رود. حفظ دمای طبیعی بدن بیشتر به یک چالش تبدیل می شود. و دو نفر با دمای دقیق بدن مشابه در یک محیط دقیق ممکن است تصورات بسیار متفاوتی داشته باشند. ممکن است یکی احساس یخ زدگی کند در حالی که دیگری کاملاً راحت است. اما فراتر از تجربه ذهنی سردی ، محققان می دانند که واکنش های فیزیولوژیکی طبیعی به سرما و همچنین سازگاری های رفتاری - مانند بسته بندی کردن! - می تواند به حفظ بدن شما در حدود 98.6 درجه فارنهایت کمک کند و اطمینان حاصل کنید که احساس گرما می کنید.

سردی100.jpg

 برای دسترسی آسانتر و سریع تر برروری لینک های زیر کلیک کنید:

استراژدی های بدن برای حفظ گرمای خود:

کارهایی که می توانید برای گرمایش بدن انجام دهید:

باورهای اشتباه:

واکنش بدن انسان در برابر سرما چگونه است؟

بدن سرد به چه معناست؟

آیا سرماخوردگی برای بدن مفید است؟

سردترین قسمت بدن شما چیست؟

آیا بینی شما سردترین قسمت بدن شما است؟

برای بدن انسان چقدر سرد است؟

چرا بدن من خیلی سرد است؟

اگر همیشه سرد باشید چه کم دارید؟

گرم یا سرد بودن سالمتر است؟

آیا کار در سرما برای سلامتی مضر است؟

کدام قسمت از بدن هرگز سرد نمی شود؟

چقدر انسان می تواند سرد بماند؟

چرا احساس سرما و ضعف می کنم؟

 

استراژدی های بدن برای حفظ گرمای خود:

جریان خون شما از طریق بدن با حامل مواد مغذی ، اکسیژن و سایر مواد مهم بیولوژیکی است. و این سیستم زایمان گرمای تولید شده در ماهیچه ها را نیز به پوست وارد می کند ، در آنجا آزاد می شود. هنگامی که وارد یک محیط سرد می شوید ، بدن شما مجددا توزیع خون به تنه می کند و از گرمای اعضای حیاتی بدن محافظت می کند و آن را حفظ می کند. در همان زمان ، بدن شما جریان خون در پوست را محدود می کند. باریک شدن جاده ها به سمت پوست به معنای این است که گرمای کمتری می تواند باعث سفر شود و بنابراین مقدار کمتری به محیط وارد می شود. و به حداقل رساندن مقدار خون به پوست - که نزدیک ترین فاصله با سرما است - به این معنی است که می توانید مقدار بیشتری از گرمای داخلی خود را بیشتر نگه دارید.یکی دیگر از استراتژی های دفاعی که بدن برای گرم ماندن از آن استفاده می کند ، کاهش فعالیت های عضلانی است. این به نوبه خود متابولیسم شما را افزایش می دهد و گرمای بیشتری ایجاد می کند. هنگامی که جیوه واقعاً غوطه ور شده است ، به پیاده روی سریع زمستانی فکر کنید - ممکن است دندان های شما پچ پچ کرده و دست ها و پاهای شما به طور غیرقابل کنترل در لرز لرزند. این استفاده به ظاهر غیرمولد از عضلات در واقع تلاشی برای افزایش دمای بدن از طریق تجزیه مواد مغذی بیشتر برای ایجاد کوره داخلی است.تفاوت در اندازه بدن ، چاقی بدن و فعالیت متابولیکی بر چگونگی سرماخوردگی در افراد مختلف تأثیر می گذارد. افراد كوچكتر با مقادیر كمتر چربی در بدن نسبت به افراد بزرگتر با چربی بدن بیشتر گرمای بیشتری به محیط اطراف وارد می كنند. ممکن است یک فرد بزرگتر توده عضلانی را افزایش دهد ، که تولید کننده گرما است یا چربی بدن را افزایش می دهد ، که به عنوان یک عایق برای کاهش اتلاف گرما عمل می کند. تغییر این تفاوت ها آسان نیست.

سردی00.jpg

کارهایی که می توانید برای گرمایش بدن انجام دهید:

به منظور حفظ احساس گرما ، می توانید لباس ، فعالیت و غذای خود را دستکاری کنید.معمول ترین کاری که مردم برای گرم ماندن انجام می دهند پوشیدن کت ، کلاه و دستکش است. بدیهی است که افزایش ضخامت لباس یا شمع زدن روی لایه ها کمک می کند. لباس های زمستانی باعث گرم شدن شما نمی شوند بلکه بیشتر به عنوان وسیله ای برای جلوگیری از پخش شدن گرمای تولیدی شما به محیط اطراف هستند.

باورهای اشتباه:

بر خلاف تصور عمومی ، سر بیش از هر قسمت بدن که به اندازه کافی پوشانده شده باشد ، منبع از دست دادن گرما نیست. اگر قرار است کلاه گرم و بدون کت بپوشید ، تنه شما بیشترین کمک را به از دست دادن گرما می کند ، به لطف نحوه توزیع مجدد بدن در شرایط سرد بدن. اگر بتوانید تنه خود را گرم نگه دارید ، جریان خون در اندام های خود را حفظ خواهید کرد و اغلب می توانید دست ها ، پاها ، دست ها و پاها را گرم نگه دارید.
ثانیا ، تحرک بدنی باعث انقباض عضلات می شود ، مواد مغذی بیشتری تجزیه می شود که گرمای بیشتری ایجاد می کند. این تولید گرمای اضافی می تواند به حفظ دمای بدن و احساس گرما کمک کند. اگر کمی در جای خود بدوید یا یک سری سریع پرش از جک را انجام دهید ، در زندگی خود این نکته را متوجه شده اید.

 

 سردی11.jpg

واکنش بدن انسان در برابر سرما چگونه است؟


دمای محیط حرارتی برای انسانهای برهنه و در حال استراحت حدود است. 27 درجه سانتیگراد قرار گرفتن در معرض سرما باعث تحریک گیرنده های سرما در پوست می شود که باعث ایجاد احساسات گرمایی سرد و تحریک سیستم عصبی سمپاتیک می شود. تحریک سمپاتیک باعث انقباض عروق در پوست ، بازوها و پاها می شود.

 

بدن سرد به چه معناست؟


احساس سرما اغلب به دلیل واقعاً در یک محیط سرد است. در برخی موارد ، مانند عفونت ها ، ممکن است با وجود کاملاً گرم ، احساس سرما کنید. دلایل دیگر احساس سرما شامل کم کاری تیروئید ، کم خونی ، عفونت باکتریایی یا ویروسی و هیپوترمی است.

آیا سرماخوردگی برای بدن مفید است؟


زمستان می تواند وحشیانه باشد ، اما تحقیقات نشان می دهد ممکن است در ماه های سردتر برخی از مزایای سلامتی را کسب کنید. وقتی هوا سرد است ، بدن شما باید بیشتر کار کند تا دمای بدن را حفظ کند - و در نتیجه ، ممکن است کالری بیشتری بسوزانید. دمای کمتر می تواند به کاهش آلرژی و التهاب کمک کند.

سردس33.jpg

سردترین قسمت بدن شما چیست؟


زیر بغل
قسمتهای مختلف بدن ما دمای متفاوتی دارند ، گرمترین رکتوم (37 ℃) و بعد از آن گوش ، ادرار و دهان است. زیر بغل (35.9 ℃) سردترین قسمت بدن ما است که معمولاً اندازه گیری می شود.

سردی99.jpg

آیا بینی شما سردترین قسمت بدن شما است؟


بینی چربی عایق زیادی ندارد و یکی از اولین اعضای بدن است که احساس سرما می کند. بدن با کاهش جریان خون به اندام های انتهایی در دمای سرد یا هوا ، گرما و انرژی را حفظ می کند.

سردی120.jpg

برای بدن انسان چقدر سرد است؟


هیپوترمی یک وضعیت اضطراری پزشکی است که زمانی اتفاق می افتد که بدن شما گرما را سریعتر از حد تولید گرما از دست می دهد و باعث می شود دمای بدن به طور خطرناکی پایین باشد. دمای طبیعی بدن در حدود 98.6 درجه فارنهایت (37 درجه سانتیگراد) است. هیپوترمی هنگامی رخ می دهد که دمای بدن شما به زیر 35درجه سانتی گرادبرسد.

 

سردی44.jpg

چرا بدن من خیلی سرد است؟


احساس سرما می تواند علامت چندین بیماری مختلف از جمله کم خونی ، وضعیتی باشد که اغلب به دلیل کمبود آهن در خون و کم کاری تیروئید ایجاد می شود ، وضعیتی که بدن به اندازه کافی هورمون تیروئید تولید نمی کند تا بتواند به شما در کنترل عملکردهای متابولیک کمک کند.

اگر همیشه سرد باشید چه کم دارید؟


کمبود ویتامین B12 و کمبود آهن می تواند باعث کم خونی شود و شما را به احساس سرما سوق دهد. منابع خوب B12 مرغ ، تخم مرغ و ماهی است و افرادی که فقر آهن دارند ممکن است بخواهند به دنبال مرغ ، گوشت خوک ، ماهی ، نخود فرنگی ، سویا ، نخود و سبزیجات برگ سبز تیره باشند.
وقتی می لرزید ، اما احساس سرما نمی کنید ، می تواند نشانه آن باشد که بدن شما در حال مبارزه با عفونت ویروسی یا باکتریایی است. همانطور که لرزیدن روش گرم شدن بدن در یک روز خنک است ، لرز نیز می تواند بدن شما را به اندازه کافی گرم کند تا باکتری یا ویروسی را که به سیستم شما حمله کرده است از بین ببرد.

 

 سردی55.jpg

گرم یا سرد بودن سالمتر است؟ 


به گفته نانسی کلارک ، ام اس ، آر. دی. لرز می تواند در هر ساعت 400 کالری بسوزاند. وقتی که آنقدر سرد است ، شما انرژی بیشتری نسبت به هوای گرم مصرف می کنید ، هرچند که چقدر به عواملی مانند درجه حرارت دقیق و لباس شما بستگی دارد. برخی مطالعات همچنین نشان داده اند که عملکرد فیزیکی در دمای گرمتر کاهش می یابد.

آیا کار در سرما برای سلامتی مضر است؟


دمای سرما اثرات خطرناکی بر روی انسان و توانایی خوب کار کردن دارد. هنگامی که بدن در معرض دمای سرد قرار می گیرد ، اثرات منفی می تواند شامل کم آبی ، بی حسی ، لرز ، سرمازدگی ، غوطه ور شدن پا و هیپوترمی باشد.

سردی88.jpg

کدام قسمت از بدن هرگز سرد نمی شود؟


از آنجا که اشک آب شور است ، در برابر یخ زدگی نیز مقاوم است. با این حال ، آنها می توانند در سرمای شدید جامد شوند و احتمالاً پلک ها را "آدامس" کنند. حتی در این صورت ، چشم نیز تحت تأثیر قرار نخواهد گرفت. اساساً ، پس از مردن و سرد شدن بدن ، چشمان ما به طور طبیعی یخ می زنند.

سردی77.jpg

چقدر انسان می تواند سرد بماند؟


متوسط دمای بدن 98.6 درجه فارنهایت است. در دمای داخلی 95 درجه ، انسان می تواند هیپوترمی ، لرز و رنگ پریدگی پوست را تجربه کند. در 86 درجه ، آنها بیهوش می شوند و در 77 درجه ، ایست قلبی می تواند رخ دهد. بیشتر افراد در صورت پایین آمدن دمای هسته به 75 درجه نمی توانند زنده بمانند.

 

 سردی66.jpg

چرا احساس سرما و ضعف می کنم؟


علائم کم کاری تیروئید می تواند شامل خستگی ، افسردگی و احساس سرما باشد. عدم تحمل سرما یکی از علائم شناخته شده کم کاری تیروئید است. کم کاری تیروئید زمانی اتفاق می افتد که غده تیروئید به اندازه کافی هورمون های تیروئید تولید نکند. این هورمون ها به تنظیم متابولیسم و دما کمک می کنند.

 

ورودی نامعتبر

محصولات پیشنهادی
نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید