سبد خرید0
لاغری سریع و بدون بازگشت
لاغری سریع و بدون بازگشت

چکیده                                        زمان لازم جهت مطالعه: 5 دقیقه

امروزه تناسب اندام و لاغری یکی از دغدغه های افراد فارق از سن و جنسیت می باشد.یکی از دلایلی که افراد را مصمم به کاهش وزن می کند، عوارض ناشی از چاقی نظیر فشار خون بالا و... می باشد. در حال حاضر روش های متنوعی برای لاغری سریع و بدون بازگشت توسط افراد مختلف ارائه می گردد، اما با این که بسیار سریع است، عوارض زیادی را برای بدن به دنبال دارد و متخصصین این حوزه چنین روش های غیر اصولی را تایید نمی کنند.در این مقاله سعی شده تا 5 راهکار موثر برای حفظ تناسب اندام و لاغری معرفی گردد.البته ابتدا شما با چاقی و عوارض آن و سپس نحوه ی تشخیص وزن ایده آل آشنا خواهید شد.

 برای دسترسی سریع به محتوای متن از لینک های زیر استفاده کنید:

 1. چاقی و عوارض آن
 2. روشی ساده برای تشخیص وزن ایده آل
 3. 5 راهکار موثر برای حفظ تناسب اندام و لاغری
 4.  تاثیر دوچرخه سواری در لاغری سریع و بدون بازگشت
 5.  فواید شکم بند های لاغری در تناسب اندام

چاقی و عوارض آن

داشتن وزن اضافی در بدن و به عبارت دیگر چاقی، یکی از مهم ترین عوامل ابتلا به بیماری های قلبی- عروقی نظیر فشار خون بالا می باشد.به این صورت که هر چقدر وزن بیشتر باشد، قلب به مراتب بیشتر تحت فشار است و روز به روز با بزرگ و ضخيم شدن ديواره بطن چپ قلب و به دنبال آن اختلال در عملکرد قلب و هم چنین نارسایی های قلبی همراه است.به همین دلیل است که مسئله ی لاغری سریع و بدون بازگشت و تناسب اندام بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است.

 پیشنهاد مطالعه: روش های تثبیت وزن بعد از لاغری

  

روشی ساده برای تشخیص وزن ایده آل


BMI یا شاخص توده بدنی روشی برای محاسبه میزان چربی های بدن یک فرد بر اساس وزن و قد وی می باشد. با اینکه BMI یک روش اندازه گیری غیر مستقیم است، اما ثابت شده که در اکثر مردم شاخصی قابل قبول برای محاسبه اضافه وزن به حساب می آید. همچنین به دلیل اینکه محاسبه بی ام ای دقیق کار آسانی است، هر شخص می تواند به راحتی و با قرار دادن قد و وزن خود در فرمول، عدد آن را به دست آورد. امروزه به جای محاسبه BMI به صورت دستی، مردم به محاسبه شاخص توده بدنی انلاین تمایل بیشتری نشان می دهند.
فرمول محاسبه bmi یا شاخص توده بدنی عبارت است از تقسیم وزن (کیلوگرم) بر قد (متر) به توان ۲. این شاخص تنها نشان دهنده سطح چربی بدن می باشد.محاسبه ی این شاخص کمک شایانی به لاغری سریع و بدون بازگشت شما خواهد کرد.

اگر میزان BMI:

 •  زیر ۱۸.۵ باشد، شخص دچار کاهش وزن است.
 • بین ۱۸.۵ و ۲۴.۹ باشد، شخص در بازه ی وزن سالم به سر می برد.
 •  بین ۲۵ و ۲۹.۹ باشد، شخص اضافه وزن دارد.
 • بین ۳۰ و ۳۹.۹ باشد، شخص از چاقی مفرط رنج می برد. 

5 راهکار موثر برای حفظ تناسب اندام و لاغری

 •  کالری‌ها را بشمارید

شمارش کالری‌ها یکی دیگر از روش های لاغری سریع و بدون بازگشت است. دانستن اینکه حداقل میزان کالری برای اینکه بدن‌تان به‌درستی کار کند چقدر است، به شما کمک می‌کند تا برنامه‌ی غذایی مناسبی داشته باشید و به‌سرعت و به شکلی پایدار، وزن کم کنید. نیاز افراد به کالری، به سن، جنسیت، قد و میزان فعالیت آنها بستگی دارد. برخی از نرم‌افزارها به شما کمک می‌کنند بتوانید میزان کالری موردنیازتان را تخمین بزنید.

 •  به یاد داشته باشید حداقل باید ۱۲۰۰ کالری در روز دریافت کنید. بدون نظارت‌های پزشکی، کمتر از این مقدار کالری مصرف نکنید.
 •  شما می‌توانید با متخصص تغذیه یا پزشک درمورد اهداف‌تان در کاهش وزن، نیازهای خاص تغذیه‌ای، عادات غذایی فعلی و زمینه‌های بهبود تغذیه مشورت کنید.
 •  یک برنامه‌ی غذایی بنویسید. در وعده‌های غذایی‌تان باید به‌طور متعادل سبزیجات، میوه‌ها، غلات کامل، چربی‌های سالم و گوشت‌های بدون چربی مصرف کنید. نصفِ بشقابِ شام‌تان باید با سبزیجات یا میوه‌ها و نصف دیگر آن باید با غلات کامل و گوشت‌های بدون چربی پُر شود.
 •  رژیم‌های لاغری متفاوتی در وب‌سایت‌های اینترنتی وجود دارند. بسیاری از آنها به شما کمک می‌کنند در مدت کمی شروع به کاهش وزن کنید. با یک جست‌وجوی ساده به‌راحتی می‌توانید آنها را پیدا کنید.
 •  اگر مجبور باشید مقدار زیادی وزن کم کنید، در اوایل کار با سرعت بیشتری کاهش وزن خواهید داشت. ولی اگر بخواهید فقط ۵ یا ۱۰ کیلو وزن کم کنید، باید صبر داشته باشید تا تمرینات و رژیم غذایی‌تان جواب بدهد 
 • پروتئین، چربی‌های سالم و سبزیجات مصرف کنید

برای لاغری سریع و بدون بازگشت وعده‌های غذایی شما باید برای همیشه شامل پروتئین، چربی‌های سالم و مقدار زیادی سبزیجات باشد.منابع پروتئینی شامل موارد زیر است:
        • گوشت: گاو، گوسفند، بز، مرغ
        • ماهی و غذاهای دریایی: ماهی سالمون، قزل آلا، میگو، تن ماهی
        • تخم‌مرغ: تخم‌مرغ‌های کامل با زرده بهترین انتخاب هستند.
البته منابع پروتئینی ارزان و گیاهی نیز وجود دارند، مثل جو دوسر، سویا، کره بادام زمینی و … که تعدادی از آن‌ها را در مطلب منابع پروتئینی ارزان قیمت معرفی و بررسی کرده‌ایم و توصیه می‌کنیم 
اهمیت دریافت کافی پروتئین توسط متخصصین تغذیه همیشه تأکید شده است.دریافت پروتئین کافی در وعده‌های غذایی باعث می‌شود متابولیسم بدن شما افزایش پیدا کند و سوخت ساز بدن شما را 80 تا 100 کالری افزایش دهد.
مطالعات نشان داده‌اند که رژیم‌های غذایی دارای پروتئین کافی تا 60% میل به غذا را در شما کاهش می‌دهد و میان وعده‌های دیرهنگام و شبانه را به نصف می‌رساند. فقط با اضافه کردن پروتئین به رژیم غذایی به‌صورت خودکار تا 440 کالری کمتر در روز دریافت کنید.در اکثر رژیم‌های لاغری سریع، پروتئین پادشاه مواد مغذی دریافتی است و اهمیت ویژه‌ای دارد. 

 • ورزش کنید

با دویدن، ۵۵۵ کالری در ساعت خواهید سوزاند!
دویدن یکی از بهترین تمرینات برای بدن است و تنها چیزی که برای دویدن نیاز دارید، یک جفت کفش خوب است. چند کیلومتر در روز دویدن این امتیازات را دارد:
         • سرعت سوخت و سازتان را افزایش می‌دهد.
         • سطح فیتنس‌تان را بالا برده و استقامت‌تان را افزایش می‌دهد.
         • کمک می‌کند تا چربی‌های ناخواسته‌ی بدن‌تان را آب کنید و به لاغری سریع بدون بازگشت شما کمک کند.
        • تمام این اتفاقات سریع‌تر از آنچه فکرش را بکنید روی خواهند داد. نکته اینجاست که دویدن باعث فشار به زانوها می‌شود، بنابراین بهتر است روند پیشرفت‌تان آهسته باشد و سرعت و مسافت را مطابق با پیشرفت سطح فیتنس‌تان بالا ببرید. 


تاثیر دوچرخه سواری در لاغری سریع و بدون بازگشت
تحقیقات نشان داده است که دوچرخه سواری با سرعت آرام ۱۹ کیلومتر در ساعت در جاده ای صاف ۴۵۰ کیلو کالری در ساعت مصرف می کند. کوچک کردن شکم (مهمترین قسمت بدن که آب شدن چربی هایش هم خیلی سخت است)، سلامت کمر و ستون فقرات از مزایای دوچرخه سواری است.این ورزش مصرف اکسیژن را بالا می ببرد، قدرت عضلانی پاها را افزایش می دهد، توانایی بدن را برای جلوگیری از ساخت اسید لاکتیک تقویت می کند و تاثیر زیادی در تناسب قسمت بالای پا و مچ پا دارد و باعث تقویت ماهیچه های اطراف زانو و پست رانف مفاصل زرد پی لیگافتها، ماهیچه های چهار سر ران، همتسرینگ و لگن می شود. 


شکم بند لاغری در  دیدگاه اول تنها وظیفه ایجاد تعریق و گرما را بعهده دارد.بستن شکم بند برای لاغری اصولی دارد که شما باید آن را رعایت کنید تا بتوانید بازدهی مناسبی از یک شکم بند مناسب بدست بیاوریدهمچنین ورزش کردن در حین استفاده از شکم بند لاغری می تواند میزان عرق کردن شما را تا چندین برابر افزایش دهد و اگر شما در کنار استفاده از شکم بند ورزش نکنید روند چربی سوزی شما تا میزان بسیار زیادی کاهش می یابد.همچنین از دیگر فواید شکم بند لاغری نیز باید به آب کردن چربی های پهلو و به دنبال آن لاغری سریع بدون بازگشت اشاره کرد.چربی های پهلو از آخرین نقاطی ستند که در بدن شما آب می شوند و شما می توانید این چربی ها را توسط انواع شکم بند لاغری با کیفیت از بین ببرید.

 

 659683111محصول پیشنهادی دکتر مهندس: شکم بند لاغری زنانه

 • منع نشاسته و شکر

با حذف شکر از رژیم غذایی‌تان نه‌تنها می‌توانید وزن‌تان را کاهش دهید، بلکه می‌توانید خطر بسیاری از بیماری‌ها مانند دیابت نوع دو، مشکلات گوارشی و… را کاهش دهید. به این صورت که تمام منابع دریافت شیرینی، مانند نوشابه‌ها، شکلات‌‌ها و دسرها را محدود کند. ممکن است گاهی اوقات در این رژیم غذایی مصرف سایر غذاهای حاوی کربوهیدرات، مانند غلات و میوه‌ها که محتوی قندهای طبیعی هستند نیز محدود شود.

کلام پایانی

برای داشتن لاغری سریع و بدون بازگشت، به صورت مداوم وزن خود را چک کنید.
وزن ایده‌آلِ هر فرد، باتوجه به عواملِ محیطی و ژنتیکی نسبت به اطرافیانِ خود، متفاوت در نظر گرفته می‌شود. همین وزن مطلوب هم در گذر زمان، برای هر فرد تغییر کرده، و شخص باید نسبت به شرایط بدنی‌اش، وزن ایده آل خود را محاسبه کند.در طول مدت رژیم لاغری، چک کردن مرتب وزن با ترازو های دقیق دیجیتال از ضروریات است.

 

قطعا برایتان کارآمد خواهد بود: ترازو دیجیتال ترمومتردار

ورودی نامعتبر

محصولات پیشنهادی
نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید