سبد خرید0

چکیده                               تخمین زمان مطالعه: 4دقیقه

اگر می خواهید سیگار را ترک کنید ، می توانید تغییرات کوچکی در سبک زندگی خود ایجاد کنید که به شما کمک می کند در مقابل وسوسه روشن شدن مقاومت کنید.
مثبت فکر کنید
ممکن است قبلاً سعی کرده باشید سیگار را ترک کنید و موفق به این کار نشدید ، اما اجازه ندهید که این امر شما را به تعویق بیندازد.
به مواردی که تجربه شما به شما آموخته است نگاهی بیندازید و به این فکر کنید که این بار واقعاً چگونه این کار را انجام می دهید
دست و دهان خود را مشغول نگه دارید
درمان جایگزین نیکوتین (NRT) می تواند شانس موفقیت شما را دو برابر کند.
قرص ها ، قرص های لوزی ، لثه و اسپری بینی نیز وجود دارد. و اگر دوست دارید یک سیگار در دست داشته باشید ، محصولات دستی مانند استنشاقی یا سیگار الکترونیکی وجود دارد.
هنگامی که بیرون هستید ، سعی کنید نوشیدنی خود را در دستی که معمولاً یک سیگار در آن قرار دارد قرار دهید یا از نی بخورید تا دهانتان شلوغ باشد

 برایدسترسی بیشتروبهتربرروی لینک های زیر کلیک کنید:

دارو و درمان برای کمک به ترک شما

اگر ناگهان سیگار را ترک کنید چه اتفاقی می افتد؟

آیا ریه ها می توانند پس از ترک سیگار بهبود یابند؟

چگونه بدن خود را از سیگار کشیدن سم زدایی می کنید؟

چه چیزی می توانم سیگار را جایگزین کنم؟

چه مدت ولع مصرف سیگار ادامه دارد؟

چگونه بفهمم که ریه های من آسیب دیده است؟

 چگونه می توانید نیکوتین را از بدن خود پاک کنید؟

نکاتی برای والدین نوجوانان سیگاری یا دم کش

کمک به ترک یک نوجوان

دارو و درمان برای کمک به ترک شما:

روشهای مختلفی وجود دارد که با موفقیت به افراد کمک کرده است تا عادت سیگار را کنار بگذارند. اگرچه ممکن است با اولین روش موفقیت آمیز موفق باشید ، اما به احتمال زیاد مجبورید تعدادی روش مختلف یا ترکیبی از روشهای درمانی را امتحان کنید تا روشهای مناسب شما را پیدا کنند.اگر می خواهید سیگار را ترک کنید ، می توانید تغییرات کوچکی در سبک زندگی خود ایجاد کنید که به شما کمک می کند در مقابل وسوسه روشن شدن مقاومت کنید.
مثبت فکر کنید. ...
برای ترک سیگار برنامه ریزی کنید. ...
رژیم خود را در نظر بگیرید. ...
نوشیدنی خود را تغییر دهید. ...
وقتی هوس سیگار می کنید مشخص کنید. ...
مقداری حمایت از سیگار کشیدن را دریافت کنید. ...
حرکت کنید. ...
دوستان غیر سیگاری پیدا کنید

سیگار12.jpg

اگر ناگهان سیگار را ترک کنید چه اتفاقی می افتد؟

اگرچه نداشتن نیکوتین در بدن سالم تر است ، اما این تخلیه اولیه می تواند باعث ترک نیکوتین شود. حدود 3 روز پس از ترک ، اکثر افراد با تنظیم مجدد بدن دچار بدخلقی و تحریک پذیری ، سردردهای شدید و هوس می شوند. در کمتر از 1 ماه ، عملکرد ریه فرد شروع به بهبود می کند. فقط 8 ساعت پس از ترک سیگار ، سطح اکسیژن بدن افزایش می یابد و عملکرد ریه شما بهبود می یابد. با شروع بهبودی ریه ها ، ممکن است احساس تنگی نفس کمتری داشته باشید ، سرفه کمتری داشته باشید و نفس کشیدن در هفته ها و ماه های آینده پس از ترک راحت تر باشد. خطر ابتلا به سرطان کاهش می یابد.بعد از چهارروز سیگار نکشیدن نیکوتین به طور کامل از بدن دفع می شود و در نتیجه علائم ترک نیکوتین به اوج خود می رسد. 5 تا 10 روز: به طور متوسط یک فرد سیگاری متوجه کاهش میل به نیکوتین در طی یک روز می شود (شما به آنجا می روید!) 2 تا 12 هفته: گردش خون شما شروع به بهبود می کند.

آیا ریه ها می توانند پس از ترک سیگار بهبود یابند؟

ریه های شما یک سیستم ارگ قابل توجه است که در بعضی موارد ، توانایی ترمیم خود را با گذشت زمان دارند. پس از ترک سیگار ، ریه های شما به آرامی بهبود می یابند و دوباره تولید می شوند. سرعت بهبودی آنها به مدت زمان سیگار کشیدن و میزان آسیب آن بستگی دارد.این روند می تواند بارها و بارها در طول زندگی فرد رخ دهد. این بدان معنا نیست که وقتی کسی سیگار را ترک کند ، بهبودی اتفاق نمی افتد. دارد اما تغییر رنگ در ریه ها ممکن است به طور نامحدود باقی بماند.

سیگار10.jpg

چگونه بدن خود را از سیگار کشیدن سم زدایی می کنید؟

آب همچنین به دفع باقیمانده نیکوتین از بدن کمک می کند و با داشتن هیدراته بودن ، در کل احساس بهتری خواهید داشت.هنگامی که سیگار را ترک می کنیم ، آب برخی از ناراحتی های ناشی از ترک نیکوتین را کاهش می دهد.یبوست.
سرفه کردن
اشتیاق به سیگار کشیدن.
گرسنگی / اصرار به خوردن غذا.

چه چیزی می توانم سیگار را جایگزین کنم؟

آنها تلاش و وقت زیادی نمی گیرند ، اما به اندازه کافی جایگزین عادت گرفتن سیگار می شوند.
یک لیوان آب بنوشید. ...
ترشی شوید بخورید.
یک تکه آب نبات ترش را بمکید.
برای یک میان وعده سالم منجمد ، یک گیاه خوار بخورید یا انگور را روی یک ورق کلوچه بشویید و منجمد کنید.
با استفاده از نخ دندان و مسواک بزنید.
ادامس جویدن.

سیگار11.jpg

چه مدت ولع مصرف سیگار ادامه دارد؟

ولع مصرف نیکوتین علامتی است که با آن طولانی تر مواجه خواهید شد و ممکن است فقط 30 دقیقه پس از آخرین سیگار شما شروع شود. هر ولع فقط 15 تا 20 دقیقه طول خواهد کشید ، اما ادامه خواهد یافت.ورزش منظم را شروع کنید. کشیدن سیگار متابولیسم شما را افزایش می دهد ، بنابراین کالری بیشتری می سوزانید. با ترک سیگار ، ممکن است کالری کمتری بسوزانید ، که می تواند منجر به افزایش وزن شود. ورزش منظم می تواند به شما در ادامه سوزاندن این کالری ها کمک کند.معمولاً افزایش وزن پس از قطع سیگار ، به ویژه در چند ماه اول - اما اجتناب ناپذیر نیست. سیگار کشیدن به عنوان مهار کننده اشتها عمل می کند و ممکن است متابولیسم بدن را نیز کمی افزایش دهد.

چگونه بفهمم که ریه های من آسیب دیده است؟

 آمفیزم یا سرطان ریه داشته باشید ، ممکن است یک یا چند مورد از علائم زیراگر ریه های شما آسیب دیده باشد یا بیماری جدی مانند COPDرا داشته باشید: تنگی نفس در طی فعالیت های ساده. درد هنگام تنفس. سرگیجه همراه با تغییر فعالیت.

سیگار8.jpg

براستی برایتان مفیدخواهدبود: سرطان دهان کشنده است؟

 چگونه می توانید نیکوتین را از بدن خود پاک کنید؟

آب بنوشید: وقتی آب بیشتری می نوشید ، نیکوتین بیشتری از طریق ادرار از طریق بدن آزاد می شود.
ورزش: این میزان متابولیسم بدن شما را افزایش می دهد و منجر به سوختن سریع نیکوتین می شود

نکاتی برای والدین نوجوانان سیگاری یا دم کش:

بفهمید چرا نوجوان شما سیگار می کشد یا بخار می دهد. آنها ممکن است بخواهند توسط همسالان خود پذیرفته شوند یا به دنبال جلب توجه شما باشند. به جای تهدید یا اولتیماتوم ، درمورد اینکه چه تغییراتی می تواند در زندگی آنها ایجاد کند تا به آنها کمک کند سیگار را ترک کنند ، صحبت کنید.
اگر فرزند شما موافقت کرد که این کار را ترک کند ، با گذراندن مراحل کار ، صبور و حمایت کنید.
با عدم استعمال سیگار در خود مثال خوبی بزنید. والدینی که سیگار می کشند به احتمال زیاد فرزندانی دارند که سیگار می کشند.
بدانید آیا بچه های شما دوستانی دارند که سیگار می کشند یا دم می کشند. با آنها در مورد چگونگی امتناع از سیگار یا سیگار الکترونیکی صحبت کنید.
خطرات سلامتی و عوارض جانبی ناخوشایند سیگار را در ظاهر آنها توضیح دهید (مانند بوی بد دهان ، تغییر رنگ دندان ها و ناخن ها).
در منزل خود سیاست دخانیات را تنظیم کنید. هر زمان بخواهید به کسی اجازه ندهید در داخل منزل سیگار بکشد یا از آن دم بکشد.

سیگار7.jpg

کمک به ترک یک نوجوان:

اکثر افراد سیگاری اولین سیگار خود را در سن 11 سالگی امتحان می کنند و بسیاری از آنها تا 14 سالگی معتاد می شوند. همچنین استفاده از سیگار الکترونیکی (بخار کردن) نیز در سالهای اخیر به طرز چشمگیری افزایش یافته است. در حالی که پیامدهای بهداشتی تبخیر هنوز به طور کامل مشخص نیست ، FDA هشدار می دهد که برای نوجوانان ایمن نیست و ما می دانیم نوجوانانی که بخار می کشند به احتمال زیاد سیگار کشیدن را شروع می کنند. این ممکن است برای والدین نگران کننده باشد ، اما درک چالش های منحصر به فرد و فشار همسالان در نوجوانان هنگام ترک سیگار (یا بخار دادن) مهم است. در حالی که تصمیم به ترک سیگار باید توسط خود نوجوان سیگاری صورت گیرد ، اما هنوز راههای زیادی برای کمک به شما وجود دارد.

امیدبرای فردایی به دورازبیماری و دود:)

 

ورودی نامعتبر

محصولات پیشنهادی
نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید