سبد خرید0
بهترین کمربند طبی برای درد کمر
بهترین کمربند طبی برای درد کمر

چکیده

بهترین کمربند طبی برای دیسک کمر چیست؟ عوارض بستن کمربند طبی چیست؟ آیا نحوه بستن کمربند طبی برای دیسک کمر را می دانید؟ پاسخ این سوالات و دیگر سوالاتتان در مورد کمربند طبی را در این مقاله بخوانید.

 کمردرد بیماری رایج بین اکثر افراد است، با مطالعات اخیر تخمین زده می شود که بین 60 تا 70 درصد افراد جامعه دچار کمردرد هستند. شما مجبور نیستید در سکوت رنج بکشید. اگر از درد خفیفی که می‌تواند مانع بلند کردن وسایل از روی زمین شود،و یا اگر از درد شدیدی که می‌تواند مانع از بیدار شدن شما در صبح شود، رنج می‌برید، ما کمربندهای طبی زیادی داریم که می‌تواند به تسکین درد شما کمک کند. برای پیدا کردن بهترین کمربند طبی ، که به بسیاری از افراد کمک کرده تا بسیار راحت تر زندگی کنند و حتی به تغییر زندگیشان منجر شده، با ما همراه باشید.

برای کمک به شما در یافتن بهترین کمربند طبی برای خود، ما برترین‌های خود را به دسته‌های زیر تقسیم کرده‌ایم:

 

بهترین کمربند طبی برای دیسک کمر

 • افرادی که دچاربیماری دیسک کمر هستند، اکثرا درد بسیار وحشتناکی در قسمت کمر خود بین مهرهای L4 و L5 احساس میکند.به زبان ساده دلیل درد این است که دیسک بین مهره های کمری دچار بیرونزدگی و یا پارگی شده است.و وزن بالا تنه دقیقا به این قسمت فشار می آورد.کمر بندی برای این افراد مفید است که بتواند وزن بالا تنه را به درستی به لگن منتقل کند و فشار را از روی مهره ها کم کند که این کاهش فشار به طبع باعث کاهش درد در افراد میشود.هرچه آتلهای موجود در کمربند قوی تر باشند این انتقال وزن بهتر اتفاق می افتد.شما می توانید یکی از کمربندهای پیشنهادی زیر را انتخاب کنید. برای مشاهده مشخصات و قیمت هر محصول روی نام آن کلیک کنید تا به صفحه خود محصول منتقل شوید.
 • کمربند طبی سخت برند پاک سمن
 • کرست کمربا کش دوبل  برند سماطب
 • کمربند طبی سخت منفذدار برند پاک سمن
 • کمربند طبی قرقره ای برند سماطب

آموزش تصویری بهترین کمربند طبی برای کمردرد

بهترین کمربند بدنسازی و فعالیت روزانه

ورزشکاران و افرادی که فعالیت بدنی روزانه زیادی دارند،برای جلوگیری از وارد شدن فشار به کمر خود و پیش گیری از دیسک کمر و کمردردهای مزن بهتر است از کمربند استفاده کنند.این افراد کمربندی نیاز دارند که ارتفاع کمی داشته باشد تا هنگام خم و راست شدن و فعالیت زیاد، مزاحمتی برای آنها ایجاد نکند.متخصصین ارتوپدی برای این منظور کمربندهای کار را طراحی کرده اند.که شما با کلیک بر روی نام آنها میتوانید مشخصات و قیمت محصول را بررسی بفرمایید.

کمربند طبی کار برند پاک سمن

کمربند طبی کار برند سماطب

کمربند طبی کار برند طب و صنعت

بهترین کمربند طبی برای گودی کمر

کمربندهای طبی که به منظور بهبود گودی کمر طراحی می شوند دارای پد هایی هستند تا گودی کمر را پر نمایند و حتی در افرادی که به طور طبیعی دارای گودی کمر نمی باشند و قوس طبیعی کمر آنها به علت بزرگی شکم و یا بیماری های ستون فقرات کاهش پیدا کرده، کاربرد دارد.

به علاوه چنین کمربندهایی به عنوان بهترین کمربند طبی برای درد کمر نیز شناخته می شوند و برای کاهش درد و گرفتگی عضلات و لگیمانهای موجود درناحیه کمر و شکم نیز موثر می باشد.برای مشاهده مشخصات و قیمت روی نام محصول پایین کلیک کنید.

کمربند طبی پد دار برند سماطب

نحوه بستن کمربند طبی

 • بهترین وضعیت برای پوشیدن این کمربند این است که بر روی تخت دراز بکشید.
 • توجه داشته باشید، مارک کمربند که بر روی کمربند وجود دارد بایستی در بالای کمر باشد.
 • حال کمربند را در اطراف کمر قرار دهید و تا جایی که مناسب و راحت است آن را بکشید.
 • اکنون مطمئن شوید که هر 4 آتل کمربند در طرفین ستون فقرات قرار دارد.
 • در پایان استرپ های کناری را برای محکم کردن بیشتر کمربند بکشید و بچسبانید.
 • زمان و نوع مصرف کرست کمر مطابق با نظر پزشک معالج است و تنها لازم است از این کمربند در طول دوره درمان استفاده شود.

back_brace.jpg

 

 

عوارض بستن کمربند طبی 

در بین پزشکان این نگرانی وجود دارد که استفاده بیش از حد از کمربند‌های طبی، این احتمال را به‌وجود می‌آورد که به دلیل کم کار شدن برخی از عضلات که ستون فقرات را تثبیت می‌کنند، آن‌ها را ضعیف کرده و باعث تحلیل رفتن این عضلات گردد.

به عبارت دیگر، عضلات و رباط‌هایی که مجبور به کار نیستند به دلیل پشتیبانی و کمک کمربند ضعیف خواهند شد. این تقاضا از کمربند هر روز بیشتر و بیشتر خواهد شد تا جایی که در برخی نقاط، کمربند دیگر قادر به انجام کار زیادی نبوده و ممکن است آسیب هم به وجود آورد.با توجه به این نکته استفاده از کمربندهای طبی باید برای مدت محدود باشد و استفاده همیشگی از آنها توصیه نمیشود.

 

ورودی نامعتبر

محصولات پیشنهادی

بهترین کمربند طبی برای دردکمر

چه کمربندی برای سیاتیک مناسب است؟

کرست کمر با کش دوبل سماطب برای درد سیاتیک مناسب است، که با چهار تسمه ارتجاعی همراه با کش دوبل ، تاثیر فوق العاده روی ستون فقرات کمری، استخوان خاجی و عضلات مجاور گذاشته و وسیله ای مناسب برای حمایت و حفظ مهره های کمری در وضعیت مطلوبی می باشد.

چطور کمربند طبی را بشوریم؟

کمر بند طبی را باید با دست شست و از انداختن آنها در ماشین لباس شوئی خودداری کنید، همچنین برای حفظ کیفیت محصول بهتر است از اب گرم استفاده نشود. بعد از شستن کمربند طبی آن را در سطحی مسطح قرار دهید تا خشک شود و از آویزان کردن آن در رخت آویز و ... اجتناب شود.

چه مدت باید کمربند طبی را ببندیم؟

کمربند طبی نباید بصورت مدام استفاده شود زیرا باعث ضعف عضلات میشود. هنگامی که به هر دلیلی فرد دچار کمردرد میشود باید پروسه درمان را آغاز کند،در طول پروسه درمان به منظور کاهش درد برای تکمیل درمان بیمار، کمربند طبی تجویز میشود.

آیا بستن کمربند برای دیسک کمر خوب است؟

وقتی دیسک نخاعی به مشکل خورده و یا دچار فتق می شود، یک کمربند طبی دیسک کمر سفت و سخت یا نیمه سفت می تواند به ایجاد ثبات و کاهش حرکات کوچک در قسمت نخاعی آسیب دیده کمک کند. همچنین از یک کمربند طبی برای محدود کردن خم شدن و  کمک به حمل  وزنی که دیسکها به طور معمول تحمل می کنند، استفاده می شود.

آیا می توان از کمربند طبی هنگام خواب استفاده کرد؟

هرچند استفاده از بریس در طول روز مشکلی را ایجاد نمی‌کند و حرکت کردن و انجام وظایف روزمره را برایتان آسان‌تر می‌کند، اما بریس را نباید هنگام خواب ببندید.

اگر بریس را شب‌ها هم ببندید امکان دارد ستون فقرات بیش از حد به کمربند طبی عادت کند و تاثیرگذاری بریس در طول روز که بیشترین نیاز را به آن دارید، کم شود.

به علاوه خوابیدن با بریس راحت نیست و درد و گرفتگی را افزایش می‌دهد؛ بنابراین اگر پزشک معالجتان دستور دیگری داده نداده است، بهتر است بریس را شب باز کنید و صبح دوباره ببندید.

نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید