سبد خرید0
برای زایمان راحت چه کنیم
برای زایمان راحت چه کنیم

چکیده                                  تخمین زمان مطالعه: 5 دقیقه

آماده شدن برای زایمان می تواند حس قدرت مندی را در شما القا کند البته تا زمانی که حس کنید همه چیز بیش از حد برایتان سخت شده است!
کار های بی شماری وجود دارند که می توانید آن ها را برای تجربه ی یک زایمان سریع ،راحت و خوشایند انجام دهید. داشتن آگاهی و همچنین آماده شدن برای زمان زایمان قطعا می تواند قدرت دهنده باشد . این که بدانید بر روی تغییراتی که در بدنتان و البته در زندگی تان اتفاق می افتد کنترل دارید حقیقتا می تواند اطمینان بخش باشد.برای یافتن پاسخ این سوال که برای زایمان راحت چه کنیم، با این بخش از مجله سلامت دکتر مهندس همراه باشید.

برای زایمان راحت چه کنیم


بارداری دوره‌ای است که اگر خوب طی شود، می‌تواند زایمان خوبی را به همراه داشته باشد. خانم‌هایی که بیماری و مشکل خاصی ندارند و جنین آنها هم کاملاً طبیعی و سالم است، می‌توانند در بارداری با رعایت یک سری نکات برای خودشان زایمان خوبی رقم بزنند.در زیر نکاتی یادآور میشود که به کمک آن می توانید زایمان راحتی داشته باشید.

  • ذهنتان را آماده کنید

اگر زمانی وجود داشته باشد که تعهد به استراتژی های ذهنی باعث احساس آرامش و تمرکز شما شود الان همان زمان است.مراقبه یا مدیتیشن ذهنی در زنانی که برای اولین بار مادر می شوند می‌تواند باعث کنترل ترس ، کاهش احتمال رخ دادن مشکلاتی مانند تولد نوزاد نارس و یا افسردگی بعد از زایمان شود. لیوینگ استون توضیح می‌دهد مدیتیشن ذهن تان را آرام کرده و استراحتی که به آن نیاز دارید را در اختیار شما می گذارد.انجام دادن مدیتیشن به صورت منظم و روتین می‌تواند این عادت را حتی بعد از زمانی که فرزندتان را به دنیا آورده اید در شما ماندگار کرده و در چند هفته زندگی اول نوزادتان تاثیرگذار باشد.
لازم است که ساعت ها برای انجام دادن مدیتیشن وقت بگذارید. برای این کار می توانید از اپلیکیشن هایی مانند headspace و calm استفاده کنید. در ابتدا از ۵ دقیقه در روز مدیتیشن را آغاز کرده و اگر از آن لذت می‌برید و زمانش را در اختیار دارید به تدریج آن را طولانی تر کنید.

amadegi baraye zayman tabie

 

 محصول پیشنهادی دکتر مهندس: شکم بند بارداری تحتانی پاک سمن
  • آگاهی تان را افزایش دهید اما خودتان را با اطلاعات دیوانه نکنید!

دانش و آگاهی کلید گرفتن تصمیمات مناسب در دوران بارداری و زایمان می باشد. اما داشتن اطلاعات بیش از حد می تواند باعث ترس تان شود.برای ایجاد یک تعادل مناسب متخصصان توصیه می کنند در کلاس های آموزشی زایمان که توسط پرستار های مخصوص زایمان یا افراد آموزش دهنده ی رسمی زایمان ارائه می شوند شرکت کنید .( بهتر است همسرتان نیز همراه با شما در این کلاس ها شرکت کند.)

 پارکر می گوید هدف از این کلاس ها باید یاد گیری اساس فرآیند زایمان مانند زمان مناسب برای رفتن به بیمارستان یا مرکز زایمان باشد.
او ادامه می دهد :"همچنین می توانید تکنولوژی هایی که در فرایند زایمان به کار می روند را از قبل مشاهده کنید تا بتوانید این جوانب را نیز در تصمیم‌گیری‌های خود در مورد یک زایمان راحت دخالت دهید."اگر دوست دارید چیز خاصی را در مورد زایمان یاد بگیرید به عنوان مثال داروهایی که برای درد استفاده میشود یا جراحی اپیزوتومی( برش ناحیه زیر شکم) به جای سرچ کردن سوالات تان در گوگل از پزشک یا مامای خود سوال بپرسید.
پارکر توضیح می دهد در هر جلسه معاینه خود یک موضوع را برای پرسش سوالات خود انتخاب کنید. میتوانید این کار را با موضوعاتی که بیشتر مشکل دارید شروع کنید. پزشک یا مامای شما می‌تواند با توضیح بسیاری از مسائل استرس و اضطراب شما را کاهش داده و به شما احساس راحتی درک و کنترل شرایط را بدهد.

zayman asan

  • تیم مراقبت و زایمان خود را به دقت انتخاب کنید

فرایند زایمان می‌تواند یک فرایند تغییرپذیر، پیچیده و عاطفی باشد. انتخاب افرادی که می دانید می توانید در کنار آنها مطمئن و راحت باشید برای گرفتن بهترین نتیجه از این فرایند بسیار مهم است.حتی نتیجه ی تحقیقات نیز بیان می کنند محلی که فرد برای زایمان خود انتخاب می‌کند بیشتر از شرایط و وضعیت سلامت او ( شرایطی مانند دیابت سن مادر و مشکلاتی که ممکن است در حین زایمان اتفاق بیفتد) بر نحوه زایمان تاثیر دارد.
برای پیدا کردن محل مناسب و انتخاب نوع زایمانی که دوست دارید داشته باشید زمان بگذارید.بسیاری از زنان باردار انتخاب می کنند تا با یک ماما برای ارائه مراقبت ها همکاری کنند. یک ماما ممکن است بتواند مراقبت‌های خصوصی تر و بهتری را به شما ارائه دهد.همچنین شواهد تحقیقاتی وجود دارد که نشان می دهد همکاری با یک ماما در زمینه زایمان و بارداری نسبت به همکاری با یک پزشک رضایت و نتیجه بهتری را برای فرد به دنبال دارد حتی اگر در حال حاضر پزشکی مشخصی دارید که برای معاینه به او مراجعه می کنید بهتر است از یک ماما هم کمک بیگیرید.
در حقیقت تحقیقات نشان می دهند پشتیبانی مداوم از مادر در اتاق زایمان تنها مداخله ای است که می تواند باعث افزایش سطح سلامت و رضایت شود. دانشگاه زنان و زایمان آمریکا توصیه می کند برای داشتن مراقبت مداوم و نتیجه ی بهتر از زایمان خود از کمک یک ماما بهره ببرید.

 moraje be pezeshk

  • تاثیر ورزش در زایمان

ورزش ملایم روزانه به شما کمک می کند تا احساس بهتری در طول بارداری و زایمان خود داشته باشید. جف لیوینگ استون متخصص زنان و زایمان بیمارستان تگزاس هلث می گوید ورزش روزانه باعث می شود اضطراب کمتری داشته باشید بهتر بخوابید و به میزان کمتری وزن اضافه کنید.

 دیدن کنید از: انواع توپ ورزشی
  • ورزشهای آمادگی برای زایمان طبیعی

قدم زدن یکی از بهترین ورزش هایی است که می توانید آن را تا خود روز زایمان انجام دهید.لیوینگ استون توضیح می‌دهد یک پیاده روی ۳۰ دقیقه ای روزانه باعث کاهش استرس شده و بدن را خوش فرم نگه می دارد . اما این ها همه اثرات پیاده روی روزانه نمی باشد .طبق تحقیقات اخیر نشان داده شده است که پیاده روی می تواند ریسک رخ دادن شرایطی مانند دیابت حاملگی ، پره اکلامپسی، وزن کم هنگام تولد ،ماکروزومی ، هیپوگلیسمی و ناهنجاری های مادرزادی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.
طبق بعضی تحقیقات دیگر ایروبیک روزانه می تواند یک ساعت از زمان زایمانتان را کاهش دهد. همچنین این تحقیقات نشان می دهند زنان بارداری که روزانه ورزش منظم داشته اند در طول زایمان به اپیدورال نیاز نخواهند داشت.

ویدیو آموزش حرکات ورزشی برای آمادگی زایمان

آیا باید در کلاس های ورزش مخصوص بارداری شرکت کنید؟

لازم نیست حتماً در کلاس‌های یوگا مخصوص دوران بارداری شرکت کنید اما یک بار در هفته شرکت در این کلاس‌ها می‌تواند مفید باشد.پارکر توضیح می‌دهد یوگا باعث افزایش انعطاف کاهش استرس و کمک به تنفس خواهد شد که همه این ویژگی ها از مواردی هستند که می توانند در افزایش کیفیت بارداری تاثیرگذار باشند.این کلاس‌ها همچنین راه خوبی برای ملاقات با سایر مادران باردار می باشد، پیدا کردن دوستانی که در شرایط شما هستند می‌توانند در آینده بسیار کمک کننده باشد.

 

ورودی نامعتبر

محصولات پیشنهادی
نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید