سبد خرید0
درمان خانگی دندان درد
درمان خانگی دندان درد

چکیده                            تخمین زمان مطالعه: 5 دقیقه

دندان درد یکی از بدترین دردهایی است که تقریبا برای تمام انسان ها به وجود آمده است. یکی از مهم‌ ترین عوامل دندان درد پوسیدگی دندان است. باکتری‌های دهان از قند و نشاسته بجای مانده روی دندان‌ها تغذیه می‌کنند و از خود اسیدهایی را تولید می‌کنند که به تدریج مینای دندان را از بین می‌برند. ما برای آرام کردن درد شما، نسخه های طبیعی، ارزان و بی ضررتری را در اختیار داریم. پس به درمان خانگی دندان درد  اعتماد کنید و همه داروهای پرضرری که به خاطر ترس از دندان درد در خانه نگه داشته اید را دور بریزید.

 برای دسترسی سریع به محتوای متن از لینک های زیر استفاده کنید:

 1. چه عواملی باعث ایجاد دندان درد می‌ شود
 2. درمان خانگی دندان درد
 3. درمان دندان درد با نمک و فلفل 
 4. درمان خانگی دندان درد با روغن میخک

چه عواملی باعث ایجاد دندان درد می‌ شود ؟

این بیماری از التهاب بخش مرکزی دندان با نام علمی Pulp ناشی می‌ شود . پالپ شامل عصب هایی حساس به درد است . علل شایع درد دندان عبارتند از:

 •  پوسیدگی دندان
 •  تغییرات زیاد دمایی نظیر خوردن غذاهای گرم و سرد
 •  بارداری
 •  بیماری های پریودنتال
 •  شکستگی دندان
 •  زخم معده

dandan dard

درمان خانگی دندان درد

 • پیاز

پیاز دارای خواص ضد عفونی کننده و ضد میکروبی است که به کنتر دندان درد و درمان آن با تکسین فوری درد و مبارزه با عفونت کمک کند . جویدن مقداری پیاز خام به مدت چند دقیقه برای تکسین دندان درد اگر شما توانایی جویدن آن را ندارید مقداری پیاز را به طور مستقیم بر روی دندان برای درمان دندان درد قرار دهید

 • کمپرس یخ

 کمپرس سرد یا کیسه یخ درد دندان را آرام می‌کند؛ خصوصا اگر درد دندان به دلیل جراحی دندان و با التهاب لثه همراه باشد. شما می‌توانید یک کیسه یخ یا حتی یک کیسه از سبزیجات یخ‌زده داخل فریزر را از بیرون روی فک خود قرار دهید. برای تاثیر بهتر این کار را هر چند دقیقه یک بار انجام دهید و از قرار دادن یخ روی روی صورت برای مدت طولانی پرهیز کنید. یخ رگ‌های خونی را منقبض می‌کند. با این کار جریان خون کندتر و آن قسمت از بافت بی‌حس می‌شود. این بی‌حسی کمک می‌کند تا درد، التهاب و تورم کاهش پیدا کند.

11 2034304612 محصول پیشنهادی دکتر مهندس: کیسه یخ

 

kahesh dard dandan

 • استفاده از محلول آب نمک

نمک یک ضدعفونی کننده قوی است؛ پس اگر درد دندان شما به خاطر عفونت ایجاد شده باشد، استفاده از نمک می تواند زودتر از هر راه دیگری شما را آرام کند. آب نمک دور دندان را ضدعفونی می کند و مایع هایی که باعث التهاب می شوند را خارج می کند.از این روش درمانی می توانید هر زمان که به آن نیاز پیدا کردید، به روش زیر استفاده کنید:
یک قاشق چای خوری نمک را در یک فنجان آب جوش حل کنید تا داروی فوق العاده ای بسازید. این محلول التهاب را کم کرده و بقایای آلودگی را از دهان شما پاک می کند. 30 ثانیه آن را در دهان تان بچرخانید و بعد بیرون بریزید.اگر هم حوصله درست کردن آب نمک را ندارید، یک سرم نمکی از داروخانه بخرید و تا چند روز از محلولی که در سرم وجود دارد غرغره کنید.

یکی دیگر از گزینه های آسان برای تسکین درد دندان استفاده از مخلوط نمک و فلفل است. این ترکیب جالب خاصیت ضد باکتریای دارد به همین خاطر تاثیر مثبتی بر روی دندان درد می گذارد.برای استفاده از این روش بهتر است مقداری نمک را با مقدار مساوی فلفل مخلوط کنید و این مخلوط را با چند قطره آب به شکل خمیر در بیاورید . سپس این خمیر را بر روی دندانی که درد می کند بگذارید.

 • معجزه درمان دندان درد با سیر

سیر به عنوان یک ماده درمانی از هزاران سال پیش به رسمیت شناخته شده است و مورد استفاده قرار می گیرد، این گیاه نه تنها خواص دارویی دارد بلکه می تواند باکتری های مضر را که باعث پلاک دندانی می‌شوند، از بین ببرد، همچنین می تواند به عنوان یک مسکن ضد درد استفاده شود.برای استفاده از این روش درمانی طبیعی دندان می توانید سیر را با میخک له کنید و آن را به منطقه آسیب دیده بچسبانید، همچنین می توان به این ترکیب نمک اضافه کرد، روش دیگر تسکین دندان درد با سیر این است که می توانید به آرامی ترکیب میخک و سیر تازه را بجوید.

darman dard dandan

 • زنجبیل

زنجبیل گیاهی است که مانند آسپرین عمل می کند و یک مسکن فعال محسوب می شود. اگر پودر زنجفیل را با آب مخلوط کنید برای تسکین درد دندان بسیار مؤثر است. پنبه ای را به این خمیر آغشته کنید، آن را فشار دهید تا آب اضافی خارج شود و سپس آن را روی دندان دردناک و نه لثه بگذارید. عملکرد آن به این نحو است که زنجفیل، پوست آن قسمت را تحریک کرده و خون را به سمت پوست می کشاند و التهاب را کم می کند.

میخک به عنوان یک داروی بی حسی طبیعی شناخته شده است که حتی بر روی بی حسی اعصاب نیز موثر است. از مهم ترین خواص روغن میخک می توان خواص ضد میکروبی، ضد قارچی، ضد عفونی کنندگی و ضد ویروسی را نام برد. خاصیت ضد میکروبی روغن میخک برای تسکین درد دندان، لثه و زخم دهان بسیار مؤثر است.
همچنین اگر میخک را له کنید و خمیر به دست آمده را مستقیما بر روی دندان قرار دهید، به علت خاصیت بی حسی آن، درد شما کاهش خواهد یافت. این بی حسی بر روی رییشه و لثه آسیب دیده شما اثر می گذارد.
نحوه استفاده از روغن میخک برای درمان دندان درد
• مقداری پنبه و روغن میخک خالص تهیه کنید.
• پنبه را در روغن فرو کنید و بر روی دندانی که درد می کند قرار دهید تا درد تسکین یابد.
• روش دیگر این است که گل میخک خشک شده را پودر کنید و بر روی دندان آسیب دیده بمالید.
• پودر را به مدت ۲۰ دقیقه نگه داشته و سپس بشویید.

36 1233328522 قطعا برایتان مفید خواد بود: پنبه لکسی • عصاره وانیل و درد عصب دندان

عصاره وانیل واقعی ( نه مصنوعی)، اثر درمانی بر درد عصب دندان دارد ؛ وانیل دارای خواص ضد میکروبی و ضد التهابی، برای کمک به درد است، و دارای الکل است که اثر تسکین دهنده و بی حسی خفیفی برای کاهش درد دارد. چند قطره عصاره وانیلی را مستقیما بر روی لثه دندان آسیب دیده قرار دهید همچنین، می توانید یک قاشق چایخوری عصاره وانیل را به ½ فنجان آب گرم اضافه کنید و آن را به عنوان دهان شویه استفاده کنید هر یک از این درمان ها را ۳ تا ۴ بار در روز تکرار کنید.

هم چنین شما می توانید برای درمان درد دندان عقل فیلم زیر را مشاهده نمایید.

کلام آخر

اگر با درمان موقت یا بدون آن، در ایام تعطیلات، درد دندان شما قطع شد به خاطر داشته باشید که قطع شدن درد به معنی عدم نیاز به مراجعه نیست. حتی در صورت قطع شدن درد، به دندانپزشک مراجعه کنید تا علت درد مشخص شده و برای درمان قطعی آن اقدام شود.

taskin dard dandan

ورودی نامعتبر

محصولات پیشنهادی
نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید