سبد خرید0
آیا استفاده از هندزفری به مدت طولانی عوارض دارد؟
آیا استفاده از هندزفری به مدت طولانی عوارض دارد؟

 چکیده:                         تخمین زمان مطالعه: 2 دقیقه و 50 ثانیه

اگر جز آن دسته از افرادی هستید که مدت زیادی را با هدفون یا هندزفری به موسیقی گوش می دهید ،بهتر است در عادات خود تجدید نظر کرده و این زمان را به حداقل برسانید زیرا استفاده طولانی مدت از این وسایل عوارض جبران ناپذیری در پی دارد، در این مطلب شما را با این عوارض آشنا میکینم.

عوارض خطرناک استفاده از هدفون و هندزفری

  • ایجاد مشکلات شنوایی

اگر شما بیش از حد و برای طولانی مدت از هندزفری یا هدست استفاده می کنید و یا با صدای بلند به موسیقی گوش می دهید، به شنوایی خود آسیب خواهید رساند. در نظر داشته باشید که موتور سیکلت و اره برقی حدود 100 دسیبل (واحد اندازه گیری شدت صدا را تولید می کنند)، که می تواند در کمتر از 30 دقیقه به شنوایی آسیب برساند اما کسی که با هندزفری و در حدود 70 درصد از حداکثر صدا به موسیقی گوش می دهد، حدود 85 دسیبل است که به مرور زمان باعث کاهش شنوایی خواهد شد.
افت شنوایی ناشی از صدای بلند ؛ خوشبختانه تا زمانی که اقدامات مناسب انجام می شود، کاملا قابل پیشگیری است.
برای استفاده از هندزفری قانون 60.60 را در نظر بگیرید:با هندزفری، بیش از 60٪ از حداکثر صدا را گوش ندهید و بیشتر از 60 دقیقه نیز از آن استفاده نکنید.

 

zarare handzferi

  • تجمع باکتری ها در سری هدفون و ابتلا به بیماری

بعد از استفاده مداوم از هدفون ها ، سری هدفون به خصوص اگر اسفنجی باشند ، باکتری های گوش و تمام مواد زائدی که به واسطه تصفیه هوا در گوش خارجی تجمع یافته است ، به داخل گوش منتقل می کند که تنها یک مورد از مضرات هندزفری برای گوش میباشد ، بنابراین توصیه میشود سری هدفون هر دو ماه یک بار عوض شود.

  • احتمال ابتلا به عفونت گوش 

طبق قانون numero uno هیچ گاه هندزفریتان را باکسی به اشتراک نگذارید زیرا این یکی از ساده ترین راه ها برای انتقال باکتری های عفونی است اما با این وجود، هندزفری های مشترک، تنها راه عفونت گوش نیستند.
هدست ها و هدفون ها دمای گوش را افزایش می دهند که ممکن است باعث سایش پوست و ایجاد باکتری های مضر شوند. اگر شما یک جفت هدفون از کسی می خرید، مطمئن شوید قبل از استفاده آن ها را ضد عفونی کنید و به طور مرتب هدفون های خود را پاک کنید، حتی اگر هرگز کسی دیگر از آن ها استفاده نکرده باشد زیرا این کار طول عمر هندزفری را افزایش می دهد و از همه مهم تر ،گوش شما را تمیز نگه خواهد داشت.

 

estefadeazhedfon

 

 قطعا برایتان کارآمد خواهد بود: پدالکل آریسا

  • ایجاد سرگیجه حین استفاده از هدفون

برخی از افراد به صورت عجیبی با قرار دادن هدفون داخل گوش، دچار سرگیجه می‌شوند و افراد معمولی نیز بعد از استفاده مکرر و طولانی مدت از هدفون، این سرگیجه‌‌ها را تجربه خواهند کرد.

  • دردگوش

کاربران مداوم هدفون، اغلب به دلیل درد گوش غیرقابل تحمل به پزشک مراجعه می‌کنند. استفاده بیش از حد از هدفون می‌تواند باعث بی حسی یا درد شدید گوش شما شود.

 

drde goosh

 

  • ناهوشیاری

استفاده از هندزفری به صورت منظم و همیشگی ، ممکن است باعث شود که کمتر به محیط خارجی خود توجه کنید. و منجر به عواقب جدی شود.

  •  آسیب جدی به مغز

هدفون به دلیل تولید امواج الکترومغناطیسی در درازمدت اثر مخربی بر مغز دارد. از طرفی هرگونه آسیب و عفونت ناشی از هدفون در گوش مستقیما بر مغز اثرگذار است.

 

khatarate hedfon

ورودی نامعتبر

محصولات پیشنهادی
نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید