سبد خرید0
فواید دستگاه بخور سرد
فواید دستگاه بخور سرد

چکیده: تخمین زمان مطالعه:3 دقیقه

با فرا رسیدن فصل سرما، هوای منازل بسیار خشک می شود. استفاده از سیستم های گرمایشی نیز خشکی را شدت می بخشد. استفاده از دستگاه های بخور می تواند به جبران کمبود رطوبت کمک کند. جالب است که بدانید راحتی تنفس و مرطوب نگه داشتن مجرای تنفسی از فواید بخور سرد می‌باشد و در این زمینه بخور سرد بهتر از بخور گرم عمل می‌کند. در این مقاله قصد داریم در مورد فواید دستگاه بخور سرد، صحبت کنیم.

برای دسترسی سریع به محتوای متن از لینک های زیر استفاده کنید:

  1. فواید دستگاه بخور سرد 
  2. شادابی پوست صورت با دستگاه بخور سرد
  3. تاثیر مثبت دستگاه بخور بر رفع خشکی سینوس ها
  4. پاکسازی هوای محیط
  5. تولید یون منفی با دستگاه بخور سرد و تاثیر آن بر انسان

 

فواید دستگاه بخور سرد 

  •  تاثیر بخور سرد در کاهش سرماخوردگی

یکی از فواید رطوبت این است که در یک فضای با رطوبت مناسب ویروس ها و باکتری ها (از بین نمی روند) ولی نمی توانند جابجا شوند. به همین دلیل دستگاه بخور سرد بهترین راه جلوگیری از انتقال بیماری ها و بخصوص پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی در زمستان می باشد.

 

تاثیر بخور سرد در کاهش سرماخوردگی

 

از آنجا که ۵۰ تا ۶۰ درصد بدن انسان از آب ساخته شده است، شرایط خشک می تواند باعث خشکی پوست، لب های ترک خورده (معمولا باعث خون ریزی می شود)، خشکی چشم و خونریزی مجرای بینی شود. از آنجایی که پوست دارای سطح بسیار زیادی بر روی بدن است، ما سریعا کوچکترین تغییرات هوایی را احساس می کنیم. لب ها و چشم ها وقتی که به طور مناسب هیدراته نشوند، تحریک می شوند.

داشتن یک مرطوب کننده می تواند به جلوگیری از خشک شدن پوست کمک کند. رطوبت اضافه شده در هوا به بهبود خشکی پوست، خارش و مشکلات دیگر کمک شایانی کند.

 

جلوگیری از خشکی پوست

 هم چنین بدانید: بخور سرد چگونه کار می کند؟
  • کاهش خونریزی بینی

خونریزی بینی به دلیل خشکی مویرگ ها و پوست داخل بینی یکی از شایع ترین مشکلات افراد بسیاری به خصوص در محیط های خشک است. دستگاه بخور آب سرد پوست و مویرگ های داخلی بینی را نیز نرم کرده و از بروز خونریزی های مداوم جلوگیری می کند.

  • تسریع درمان سرماخوردگی

وقتی دچار سرماخوردگی، آنفولانزا و سینوزیت می‌شوید، مرطوب نگه داشتن مجراهای بینی و گلو بهبودی شما را تسریع می‌کند. همچنین علایمی مثل سرفه و عطسه را کاهش می‌دهد.

 

خشکی سینوس ها یکی از مشکلات هوای سرد بخصوص در فصل زمستان است که خود از دلایل اصلی ضعف بدن در مقابل هجوم بیماری هاست. ایجاد رطوبت مناسب نه تنها باعث پیشگیری از بیماری می شود بلکه با نرم ساختن سینوس ها به خروج راحت مخاط می شود. اگر هنگامی که در خواب شبانه هستید از دستگاه بخور سرد استفاده کنید صبح ها با بینی و گلو نرم از خواب بیدار می شوید و آرامش را در سینوس هایتان حس می کنید.

 

فواید دستگاه بخور سرد

 

 قطعا پسند خواهید کرد:بخور سرد کویین هوم

 

  • کاهش خروپف

افزایش رطوبت در فضای خانه باعث درمان خروپف می‌شود. هوای خشک باعث می‌شود تا راه‌های تنفسی بدن نیز خشک شوند، به این ترتیب با روان نبودن این منافذ فرد دچار خروپف می‌شود. اما افزودن رطوبت به هوای محیط در شب، می‌تواند این علائم را از بین ببرد.

یون منفی به ذرات سمی و آلودگی های معلق در هوا چسبیده و به دلیل سنگینی یون منفی، پایین آمده و در کف محیط می نشیند و به این صورت هوای محیط پاکسازی می شود. با توجه به آلودگی این روزهای شهرهایی مانند تهران، اهواز و ... لزوم استفاده از بخور سرد برای ایجاد یون منفی و پاکسازی هوای منزل و محیط کار بیش از پیش احساس می شود.

  • کاهش علائم آلرژی و آسم

مرطوب کننده های سرد راهی عالی برای کمک به کاهش علائم انواع آلرژی هستند. آنها می توانند از به وجود آمدن گرد و غبار و پراکندگی آن در هوا و ایجاد آلرژی جلوگیری کنند، زیرا باعث مرطوب شدن مجرای تنفسی می شود. همچنین برای افرادی دچار آسم هستید نیز رطوبت سرد باعث کاهش اثرات سرفه و تنگی نفس می شود.

مولکول اکسیژن با یک الکترون اضافه را یون منفی گویند که با تخلیه الکتریکی ایجاد می شود. زمانی که در کنار آبشار و یا در بلندای کوه قرار دارید حس سرزندگی و طراوتی که دارید به دلیل وجود یون منفی بسیار زیاد در هوا است. وقتی هوا از یون مثبت پر می شود احساس خستگی شدید، خواب آلودگی، سردرد و استرس به فرد دست می دهد. در مقابل یون باردار منفی اکسیژن اثر بسیار مثبتی بر سیستم های فیزیولوژیکی بدن انسان دارد.

 

تولید یون منفی با دستگاه بخور سرد و تاثیر آن بر انسان

کلام پایانی

در آخر به شما توصیه می کنیم برای افزایش رطوبت محیط اطراف خود از همین امروز شروع کنید و دست به کار شوید و دستگاه بخوری که مناسب وضعیتتان باشد را تهیه نمایید. شما می توانید از دستگاه های بخور موجود در سایت دکتر مهندس نیز دیدن نمایید.

ورودی نامعتبر

محصولات پیشنهادی
نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید