سبد خرید0
به جای قند چه بخوریم؟
به جای قند چه بخوریم؟
برای دسترسی سریع به محتوای متن روی لینک های زیر کلیک کنید:

چکیده

خیلی از افراد دیابتی یا حتی افراد عادی برای جلوگیری از دیابت به این فکر میکنن که به جای قند چی بخوریم؟ آیا جایگزینی برای قند هست؟

میدونید که قند بدترین ماده‌ای هست که در رژیم غذایی مدرن وجود داره که تاثیرات مخربی روی بدن میگذاره. اگه نمی‌تونین شیرین‌کننده‌ها رو از رژیم غذایی خودتون حذف کنید، چاره اون، جایگزین سالم برای قند و شکر هست.

ما در این مقاله از مجله سلامت دکتر مهندس عوارض مصرف بی رویه قند، جایگزین مناسب برای قند و شکر رو بررسی کردیم پس تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

مصرف زیاد قند چه عوارضی دارد؟ 

  • مطمعنا مصرف زیاد قند عوارضی به همراه دارد. در ادامه شما را با این عوارض آشنا می کنیم.
  • دیابت

نتایج مطالعه ای که با حضور 51 هزار و 603 زن بین سال های 1991 تا 1999 انجام شد نشان داد، خطر ابتلا به دیابت در میان زنانی که نوشیدنی های شیرین شده با قند مصرف کرده اند، بیشتر بوده است.
مصرف این قبیل نوشیدنی ها نه تنها با اضافه وزن بلکه با ابتلا به بیماری دیابت مرتبط است.

  • چاقی

اصلی ترین خطری که مصرف زیاد قند دارد، چاقی است. شواهد نشان می دهد ، افرادی که رژیم های غذایی حاوی شکر اضافه شده را دنبال می کنند ، احتمال ابتلا به چاقی را دارند.

شکر می تواند با هورمون هایی در بدن شما تنظیم شود که گرسنگی و احساس سیری را تنظیم می کند و منجر به افزایش کالری و افزایش وزن می شود .

مصرف زیاد قند همچنین می تواند به متابولیسم شما آسیب برساند ، که می تواند منجر به افزایش انسولین و ذخیره چربی شود. پس همیشه به جایگزین قند برای لاغری توجه کنید.