سبد خرید0
علت بی میلی زنان به رابطه جنسی
علت بی میلی زنان به رابطه جنسی

چکیده                      تخمین زمان مطالعه: 5 دقیقه

سرد مزاجی زن یا بی میلی جنسی در زنان یکی از موارد شایع اختلالات جنسی است و عمدتا از دلایل اصلی جدایی زوجین و طلاق می باشد .که اغلب بانوان در دوره های خاصی از زندگی آن را تجربه میکنند. میل جنسی زنان به عوامل مختلف و پیچیده‌ ای که بر روی رابطه جنسی تأثیر می‌گذارند، بستگی دارد. برخی از این عوامل عبارت‌اند از: تغییرات هورمونی، نداشتن اشتیاق و.. بنابراین اولین گام برای درمان سرد مزاجی زنان این است که ریشه آن را بشناسیم. به همین منظور کارشناسان دکتر مهندس در این بخش از مجله سلامت ابتدا به معرفی علت بی میلی زنان به رابطه جنسی پرداخته و سپس به درمان سرد مزاجی زنان با داروهای گیاهی دامن زده است.

 برای دسترسی سریع به محتوای متن از لینک های زیر استفاده کنید:

 1. سرد مزاجی چیست؟
 2. علت بی میلی زنان به رابطه جنسی
 3. درمان سرد مزاجی زنان
 4. درمان سرد مزاجی زنان با داروهای گیاهی
 5.  جنسینگ؛ گیاه باروری


سرد مزاجی چیست؟

عدم تمایل به برقراری رابطه جنسی در زنان را سرد مزاجی زن می گویند. سردی مزاج به زنانی اطلاق میشود که تمایل و هوس جنسی کم داشته و یا اصلا نداشته و از آن بهرمند نمی گردند .جهت برقراری یک ارتباط جنسی سالم نیاز به سلامت جسمانی، سلامت روانی، سلامت اجتماعی-فرهنگی و رفاهی است.

sardmezaji zanan

علت بی میلی زنان به رابطه جنسی

سرد مزاجی خانمها در روابط جنسی عوامل زیادی دارد که زیر به آن اشاره خواهد شد.

 • تغییرات هورمونی

تغییرات سطح هورمون‌ها در زنان می‌تواند بر روی میل جنسی آن‌ها تأثیر بگذارد. این تغییر هورمون‌ها معمولاً در موقعیت‌های زیر رخ می‌دهد:

 یائسگی: هنگامی‌که فرد دچار یائسگی می‌شود سطح هورمون استروژن وی کاهش پیدا می‌کند. کاهش استروژن باعث خشکی واژن و درنتیجه ایجاد درد در هنگام رابطه جنسی می‌شود.

 

محصول پیشنهادی دکتر مهندس: ژل لوبریکانت


حاملگی : میل جنسی زنان در دوران بارداری متناوب است . به اینگونه که در سه ماه اول و سوم زنان میل کمتری به رابطه جنسیدارند این در حالی است که در سه ماه دوم به علت گردش خون بیشتر زن در شرایط مساعدتری نسبت به سه ماه اول و آخر قرار دارد. در سه ماه اول به دلیل رشد اولیه جنین و داشتن حالت تهوع در زنان میل جنس کمتر می شود .
 شیردهی: شیردهی می‌تواند زمان تخمک‌گذاری را تا ماه‌ها بعد از زایمان سرکوب کند که راهکار طبیعت برای جلوگیری از وقوع زودهنگام یک بارداری به دنبال بارداری قبلی است و به معنای آن است که مقدار استروژنی که در بدن شما جریان دارد بسیار کمتر از سطح طبیعی است که در نتیجه می‌تواند باعث خشکی واژن و فروکش کردن میل جنسی می‌شود.

 • مشکلات ذهنی، روانشناسی و اجتماعی

علت بی میلی زنان به رابطه جنسی همیشه ناشی از مشکلات فیزیکی و بیولوژی نیست. گاهی بسیاری از موارد ذهنی و روان‌ شناختی باعث نداشتن میل جنسی زنان می‌شوند. برخی از این مشکلات عبارت‌اند از:
مشکلات مربوط به ‌سلامت ذهنی، مانند افسردگی و اضطراب
استرس‌های ناشی از موارد مالی و استرس کار
 نداشتن ظاهری جذاب
کمبود اعتماد به‌ نفس
داشتن تجربه ‌ی سوء استفاده فیزیکی و تجاوز جنسی

 • نبود اشتیاق

 بسیاری از زنان هنگام برقراری رابطه زناشویی به اوج لذت جنسی نمی رسند و ارگاسم را تجربه نمی کنند ، به همین خاطر میل جنسی آنها کاهش می یابد و روند تحریک شدنشان کندترمی شود زیرا روابط زناشویی به لذت، احساس، اشتیاق و رهایی نیاز دارد. خانمی که تجربه ارگاسم ندارد ، دچار «آنورگاسمی» است.

 

 • بیماری های مزمن

برخی بیماری های مزمن می توانند بر عملکرد جنسی انسان تاثیرگذار باشند که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:دیابت ، استئوآرتریت ، فشار خون بالا ، سرطان ، آپنه خواب انسدادی و...

 

فشار خون بالا در جوانانبیشتر بدانید: درمان فشار خون بالا در جوانان

 • مصرف دارو

دارو ها می توانند یک علت بی میلی زنان به رابطه جنسی باشند، به گونه ای که مصرف برخی از دارو ها باعث کاهش میل جنسی می گردد. داروهای ضد افسردگی، داروهای مربوط به فشار خون، داروهای مخدر یا مصرف بیش از حد الکل، داروهای هورمونی ضد بارداری و...

tasir darouha dar kahesh mel jensi

درمان سرد مزاجی زنان

درمانگران طب سنتی در کشورهای مختلف، برای درمان این مشکل پیش از هر چیز، تغییر و اصلاح شیوه و سبک زندگی را پیشنهاد و بعد استفاده از گیاهان دارویی یا داروهایی با منشا گیاهی را توصیه می‌کنند.


 • تغییر و اصلاح سبک زندگی

زوج درمانی: اولین گامی که برای درمان سرد مزاجی می توان برداشت، صحبت و گفتگوی صادقانه با همسر است. زوج‌هایی که به‌ صورت صادقانه و راحت با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و صحبت می‌کنند ارتباط احساسی قوی‌تری نسبت به هم دارند و این موضوع باعث می‌شود تا هر دو علت بی میلی زنان به رابطه جنسی را بشناسند و رابطه ‌ی جنسی بهتری نیز داشته باشند. صحبت کردن زوج‌ها در خصوص سلایق یکدیگر و چیزهای که برای رابطه‌ ی خود می‌پسندند یا نمی‌پسندند باعث می‌شود که آن‌ها ازنظر جنسی به هم نزدیک ‌تر شوند.بنابراین بهتر است خانم‌ها برای درمان سردی‌ها، ارتباط باهمسرشان را اصلاح کنند و آقایان هم یک بازنگری در رفتارشان داشته باشد. مسائل جنسی زوجین عموما بر روی هم تاثیر گذار است و گاها مشاهده می شود از زوجین خانم با سرد مزاجی زن مراجعه می کند و همسر این خانم درگیر اختلال نعوظ است.

darman bi meili jensi

 

بادکش اقایانقطعا برایتان مفید خواهد بود: بادکش آقایان

 

ورزش کردن : فعال ماندن به بهبود گردش خون، بالا بردن خلق و خوی و بهبود میل جنسی کمک خواهد کرد هر دو تمرین قدرتی و تمرینات هوازی به همان اندازه موثر هستند.

کاهش استرس‌ها: پیدا کردن روشی که استرس ناشی از کار، استرس‌های مالی و فشارهای زندگی را کاهش دهد به افزایش میل جنسی زنان کمک می‌کند.

انواع و اقسام محصولاتی را می‌بینید که برای درمان مشکلات و اختلال‌های جنسی و زناشویی وجود دارد و فروشندگان مصرف آنها را برای درمان و برطرف کردن این مشکلات موثر می‌دانند اما نکته مهم آن است که بخش زیادی از این قرص‌ها یا کپسول‌ها هنوز به تایید مراکز علمی معتبر جهانی نرسیده است، بنابراین باید در انتخاب مکمل‌ها و داروهای گیاهی در هر زمینه‌ ای به ویژه برای درمان اختلال‌ها و بیماری‌های جنسی دقت کرد.

جوشانده گیاه پنج انگشت 
استفاده از دمنوش گیاه پنج‌ انگشت هم خصوصا در درمان سرد مزاجی خانم‌ها بسیار موثر است. چای و دمنوش‌های آماده این گیاه در داروخانه‌های سنتی موجود است و فقط کافی است آن را بجوشانید و مصرف کنید. به‌علاوه قطره‌های این گیاه هم ساخته شده که می‌توانید از آن استفاده کنید.

darman sard mezaji ba giahan daroui

سنجد
یکی از گیاهان دارویی که می تواند به پیشگیری و درمان یکی از رایج ترین اختلالات زندگی زناشویی غلبه کند، مصرف دمنوش تهیه شده از سنجد یا جوشانده سنجد در درمان برخی از اختلال های جنسی به ویژه در زنان موثر است. اثرگذاری سنجد بر درمان اختلال جنسی زنان و حتی اضطرابی که آنها ممکن است حین رابطه زناشویی تجربه کنند تا حدی است که تحقیقات زیادی در این باره انجام شده و تاثیر گل گیاه سنجد و میوه آن و میزان اثرگذاری سنجد را بررسی کرده اند و کپسول هایی به صورت صنعتی در داروخانه های برخی از کشورهای اروپایی به مردم عرضه می شود.


جنسینگ؛ گیاه باروری
به باور مردم مشرق زمین خوردن گیاه جنسینگ می‌تواند تاثیر زیادی در افزایش توانایی جنسی و جسمی آنها داشته باشد و سردمزاجی مردان و زنان را درمان کند.در کتب طب سنتی آمده است که ریشه‌ گیاه جنسینگ می‌تواند تاثیر زیادی در افزایش قوای جنسی داشته باشد و کم‌توانی جنسی و جسمی را در مردان و زنان درمان کند.به همین دلیل است که در آشپزخانه تمامی خانواده‌های چینی ریشه گیاه جنسینگ وجود دارد.

دارچین
دارچین بهترین ادویه برای درمان سرد مزاجی است.این ادویه‌ خوش عطر و بو را در برنامه‌ غذایی‌ تان استفاده کنید، اما یادتان باشد طبع این گیاه گرم است و نباید بیش از حد مجاز از آن استفاده شود.کافی است عصرها چای یا دمنوش دارچین آماده کنید.همچنین می‌توانید پودر دارچین را به غذاهایتان اضافه کرده و به این ترتیب از خواص آن بهره مند شوید.

دمنوش دارچین: ۱۵۰ گرم چوب دارچین، ۱۵۰ گرم زنجبیل و ۱۵۰ گرم هل نیم‌ کوب شده را با هم مخلوط کنید.۳ قاشق غذاخوری سر پر از این ترکیب را در یک لیتر آب سرد ریخته و در ظرف را بگذارید و اجازه دهید بجوشد.سپس زیر شعله را خاموش کرده و بگذارید به مدت ۱۵ دقیقه دم بکشد.صبح، ظهر و شب یک فنجان از این معجون را میل کنید.

darman sard mezaji ba darchin

کلام آخر

اگر زوجی در زندگی زناشویی خود احساس نماید دچار بی میلی جنسی شده است بهتر است این مشکل را جدی بگیرد و پس از شناخت علت بی میلی جنسی زن، هر چه زودتر اقدام به درمان آن نمایند، زیرا این مشکل عواقب جبران نا پذیری را در زندگی برجای می گذارد و موجب از بین رفتن محبت بین زوجین می شود و در نهایت بیان خانواده را سست می کند.برای درمان سرد مزاجی لازم است بدانید که این مشکل یک مسئله نگران کننده نیست اما برای درمان آن باید تلاش کنید و صبور باشید و به یکدیگر صادقانه پاسخ دهید. گاه تظاهر به ارگاسم دروغین مانعی بر سر راه درمان قرار می‌گیرد.

ورودی نامعتبر

محصولات پیشنهادی
نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید