سبد خرید0
بهترین ورزش برای کاهش قند خون
بهترین ورزش برای کاهش قند خون

 چکیده

دغدغه افراد دیابتی همیشه پایین آوردن قند خون بوده و اینکه چطور میتونن قند خون رو کنترل کنن.

یکی از علل بالا رفتن قندخون در افراد دیابتی، مقاومت بدن نسبت به عملکرد انسولین هست که با کمک ورزش میشه با افزایش اثر انسولین در بدن باعث کاهش قندخون شد.

پس اگه مبتلا به قند خون بالا هستید، تمرینات ورزشی می‌تونه نیاز شما رو به انسولین تزریقی و علائم قند خون بالا  کم کنه.

ما در این مقاله از مجله سلامت دکتر مهندس قند خون، از علائم قندخون تا ورزش برای کاهش قند خون رو بررسی کردیم پس تا آخر این مقاله همراه ما باشید.  همچنین جهت مشاهده و خرید محصولات مرتبط برای بیماران دیابتی می توانید به صفحه "نوار تست قند خون" مراجعه نمائید.

ویدیو معرفی 10 داروی گیاهی پایین آورنده قند خون

آیا ورزش برای دیابت خوب است؟

متاسفانه، اکثر ایرانیان، مخصوصاً افراد مبتلا به دیابت تحرک کافی ندارند. آمارهای جهانی نیز نشان می‌دهد تنها فقط حدود 40 درصد از افراد مبتلا به دیابت نوع 2، در فعالیت‌های بدنی منظم شرکت می‌کنند. در حالی که تحرک و ورزش کردن، به بهبود عملکرد انسولین و کنترل قند خون در مبتلایان به دیابت کمک زیادی می‌کند.

تحقیقات نشان میدهد که چاقی یکی از عوامل اصلی ابتلا به دیابت نوع 2 است. بر اساس مطالعات انجام شده در بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع 2، داشتن شاخص توده بدنی (BMI) بالاتر از 35 (دسته بندی چاق), خطر ابتلا به مشکلات ناشی از دیابت را به شدت افزایش می‌دهد.

برای به دست آوردن شاخص توده بدنی میتوانید وزنتان بر حسب کیلوگرم را تقسیم بر قدتان بر حسب متر را به توان 2 بکنید و محاسبه کنید .

بطور متوسط، افراد دیابتی باید در هفته 150 تا 300 دقیقه فعالیت با شدت متوسط داشته باشند. همچنین انجام دو جلسه تمرین استقامتی توصیه میشود.

این تمرینات با کاهش فشارخون بالا، از بروز مشکلات قلبی جلوگیری می‌کند، سبب کاهش وزن، کاهش سطح کلسترول خون و هموگلوبین A1C در بیماران قلبی می‌شود.

آموزش تصویری نحوه کار با دستگاه تست قندخون

6 تمرین عالی برای درمان دیابت

براساس سایت sid بيماري ديابت يکي از شايع ترين بيماري های عصر حاضر است که بر اثر اختلال در متابوليسم مواد قندی در بدن اتفاق مي افتد. 

بنابراين مي توان از فعاليتهاي ورزشي مخصوصا هوازي مانند پياده روی، دويدن، شنا و دوچرخه سواری با شدت کم تا متوسط و به مدت 20 تا 90 دقيقه و به تعداد 3 تا 7 جلسه در هفته در وقت مناسبي از روز با رعايت مراقبت هاي ويژه پزشکي به مثابه وسيله مناسب و کم هزينه اي براي درمان و کنترل بيماري ديابت نوع اول و دوم استفاده کرد.